Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSolidarność nie może dogadać się z rządem i organizuje pikietę

Solidarność nie może dogadać się z rządem i organizuje pikietę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 maj 2018 07:09

NSSZ Solidarność rozpoczyna spór zbiorowy z rządem i zapowiada na przyszły tydzień pikietę pod Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim. Jest to efekt niewywiązania się strony rządowej z obietnicy złożonej przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza, że do końca maja zostanie zorganizowane spotkanie minister pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej z pracownikami budżetówki.

Pracownicy sfery budżetowej, przede wszystkim urzędnicy Urzędu Wojewódzkiego oraz instytucji podległych od kilku tygodni domagają się podniesienia od wielu lat nierewaloryzowanych wynagrodzeń. Wynagrodzenia pracowników administracji rządowej są niższe od urzędników pracujących w samorządach. Postulaty te popiera cały Region Bydgoski NSZZ Solidarność.

 

Jednym z elementów zapalnych stały się wysokie premie dla ministrów i wojewodów, które zirytowały tzw. urzędnicze doły, gdzie większość wynagrodzeń oscyluje w okolicach 2 tys. zł, nawet w przypadku pracowników z wieloletnim stażem.

 

Pikieta odbędzie się w poniedziałek 28 maja o godzinie 15:00. Solidarność zapowiada możliwość zaostrzenia protestu, jeżeli strona rządowa nadal będzie unikać negocjacji.

 

Wczoraj lokalny oddział Gazety Wyborczej opublikował informacje o premiach jakie otrzymali najbardziej zaufani współpracownicy wojewody Mikołaja Bogdanowicza, które przekraczają 10 tys. zł.

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu