Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja rekomenduje udzielenie prezydentowi absolutorium za rok 2017

Komisja rekomenduje udzielenie prezydentowi absolutorium za rok 2017

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 maj 2018 00:09

W poniedziałek Komisja Rewizyjna zakończyła badanie sprawozdania finansowego miasta za rok 2017. Większość komisji głosowała za udzieleniem prezydentowi Rafałowi Bruskiemu absolutorium. Biegła rewident chwaliła w sposób szczególny powołanie Bydgoskiego Biura Finansów Oświaty.

- Po 2023 roku będzie mniej funduszy unijnych, ale miasto jest na to gotowe, aby móc inwestować ze środków własnych – przyznał skarbnik miasta Piotr Tomaszewski, odnosząc się do wieloletnich perspektyw finansowych – W tym roku osiągniemy zadłużenie niższe od stanu z 2013 roku.

 

Obecna na posiedzeniu biegła rewident, której zlecono niezależną ocenę stanu finansów oceniła je pozytywnie, jednocześnie chwaląc bydgoski samorząd za skuteczne wdrożenie Bydgoskiego Biura Finansów Oświaty, któremu w czasie badania bliżej się przyjrzała. W jej opinii inne samorządy powinny się wzorować na bydgoskiej reformie.

 

Radny Stefan Pastuszewski przyznał, że pod względem formalny BBFO mogło przynieść korzyści, ale go interesuje aspekt realny, czy wpłynęło to na poprawę poziomu i jakości nauczania.

 

W opinii skarbnika Tomaszewskiego - Paradoksalnie poprawa jakości kształcenia jest celem tej reformy, bo szkoła ma się skupiać teraz na nauczaniu, a nie na aspektach księgowych.

 

Katastrofa ekologiczna w spalarni

Radny Bogdan Dzakanowski zarzucił prezydentowi zbyt powolną realizację programu utwardzania dróg lokalnych. Ponadto radny zapytał – Czy Bydgoszczy grozi katastrofa ekologiczna?

 

Zdaniem radnego dotarł do informacji sugerujących, że wkrótce spalarnia ProNatury będzie musiała być zamknięta.

 

- Nie znajduje przesłanek żeby twierdzić, że grozi nam jakakolwiek katastrofa ekologiczna oraz aby praca ProNatury miała zostać zatrzymana – odniósł się skarbnik Piotr Tomaszewski – Nie twórzy przez pytania plotki – zaapelował do radnego.

 

W głosowaniu 5 radnych było za udzieleniem prezydentowi absolutorium, przeciwko głosowało 3 rajców. Wniosek Komisji Rewizyjnej o udzielenie Rafałowi Bruskiemu absolutorium rozpatrzy Rada Miasta w czerwcu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu