Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW weekend muzea otworzą się szczególnie na zwiedzających

W weekend muzea otworzą się szczególnie na zwiedzających

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 maj 2018 07:42

Stałym punktem majowego kalendarza stała się Europejska Noc Muzeów – tego dnia placówki muzealne będą otwarte dłużej (w Bydgoszczy zazwyczaj do godzin 24:00 – 1:00), zobaczyć ekspozycję będzie można również bezpłatnie.

Od kilku lat większość bydgoskich muzeów przy okazji Europejskiej Nocy ze sobą współpracuje, prowadząc wspólnie polityki promocyjną. W tym roku do tego grona dołączyło Muzeum Mydła i Historii Brudu przy ulicy Długiej, które tego dnia chce zaprezentować swój nowy projekt ,,starą pralnie”, w której nie tyle będzie chodzić o zwiedzanie co o udział w warsztatach. Role koordynatora bierze na siebie Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, które dysponuje szeregiem budynków przy Wyspie Młyńskiej, w tym Europejskim Muzeum Pieniądza, gdzie będzie można zobaczyć skarb z Katedry bydgoskiej, o którym głośno zrobiło się na początku roku. Muzeum Okręgowe zaprasza również do Spichrzy przy Grodzkiej, gdzie w tym roku będzie m.in. eksponowana postać Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Muzeum Okręgowe to również Exploseum, będące samą w sobie marką muzealną.

 

W centrum Bydgoszczy będzie można odwiedzić jeszcze Barkę Lemara. Skoro w tematach wodniackich już jesteśmy, szereg atrakcji na Okolu przygotuje Muzeum Kanału Bydgoskiego. Warto odwiedzić również Muzeum Wojsk Lądowych, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, czy Muzeum Oświaty. W tym ostatnim będzie można spróbować zmierzyć się z symulatorem Enigmy. Ciekawie będzie również w muzeach należących do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Lesie Gdańskim i na Wierzy Ciśnień (warto odwiedzić ją dla samego widoku).

 

Szczegółowy plan Europejskiej Nocy Muzeów w Bydgoszczy zaprezentujemy w piątek. Podobnie jak to było w latach poprzednich, do oddalonych od centrum miasta obiektów muzealnych będzie można dojechać specjalnymi liniami turystycznymi, które będą startować bezpośrednio ze Starego Rynku. Atrakcją samą w sobie może być przejażdżka zabytkowym autobusem. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wzmocni również obsługę części linii komunikacyjnych, aby bydgoszczanie mogli z Europejskiej Nocy Muzeów wrócić do domu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Piaseczno oddaje Zawiszy walkower – do awansu zostało niewiele

  Planowany na najbliższą sobotę mecz pomiędzy Gryfem Piaseczno oraz Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku. Piłkarze z Krajny oddali mecz walkowerem. Oznacza to, że niebiesko-czarni będą w ten weekend pauzować.

 • Młodzieżowe reprezentacje trenują w Bydgoszczy

  Na obiektach Zawiszy Bydgoszcz przy ulicy Gdańskiej rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji piłkarskich U20 i U21. Trenerzy Jacek Magiera i Czesław Michniewicz na obiektach CWZS prowadzą treningi z piłkarzami powołanymi do kadr narodowych.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Coraz więcej turystów nocuje w kujawsko-pomorskim

  Za nami zlot miłośników motocyklów marki Harleya Davidsona, na którym zyskała przede wszystkim branża turystyczna. GUS opublikował natomiast wstępne informacje dotyczące turystyki w województwie za rok 2017.

 • Facebook szykuje kolejne zmiany. Odpowiedź na skandal z Cambridge Analitisc

  Facebook zapowiada, że będzie dokładnie weryfikował reklamodawców i wyraźnie oznaczał reklamy problemowe dotyczące wyborów bądź tematów politycznych. Weryfikację będą przechodzić również administratorzy stron z dużą liczbą fanów, co ma utrudnić zarządzanie stronami za pomocą fałszywych kont. Zmiany są już w fazie testów, jeszcze wiosną mają zostać wprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Serwis Marka Zuckerberga będzie też nagradzać osoby, które zgłoszą nadużycia dotyczące wykorzystywania danych osobowych użytkowników. To kolejne zmiany będące pokłosiem skandalu Cambridge Analytica.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.