Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiątkowy koncert w Katedrze przy muzyce chorałowej

Piątkowy koncert w Katedrze przy muzyce chorałowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 maj 2018 23:36
Piątkowy koncert w Katedrze przy muzyce chorałowej Fot: Paweł Zielke

Przez cały maj w bydgoskiej Katedrze odbywają się codziennie występy w ramach VIII Koncertów Maryjnych z Różą. W piątek wyjątkowy występ, nie tylko z powodu unikalnego stylu muzycznego Męskiego Zespołu Chorałowego, ale także iż tej formacji patronuje Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

VIII edycja Koncertów Maryjnych z Różą odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To właśnie fakt powrotu Bydgoszczy do Polski sprawił, że w latach 20-tych chóry zaczęły spontanicznie schodzić się przed oblicze Matki Bożej Pięknej Miłości, aby dziękować za wolność. Tradycję przerwał dopiero wybuch II wojny światowej. Od ośmiu lat koncerty odbywają się ponownie z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

 

Fragment piątkowego występu:

 

Plan koncetów na kolejne dni:

Niedziela - 13 maja - sopranistka Beata Bobińska, organy - Joanna Derenda-Łukasik.

Poniedziałek - 14 maja - Towarzystwo Śpiewu ,,Halka" Chór Męski. Tradycje tego chóru sięgają 1883 roku.

Wtorek – 15 maja - Chór Żeński „CANTARE”

Środa – 16 maja – Chór Collegium Medicum UMK oraz Chór Kameralny Akademii Muzycznej

Czwartek – 17 maja - Chór „Exsultate Deo” z Parafi i Św. Polskich Braci Męczenników

Piątek – 18 maja - Chór Mieszany „Jubilate Deo” z parafi i MBNP.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu