Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmieni się organizacja rejsów tramwaju wodnego

Zmieni się organizacja rejsów tramwaju wodnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 00:47

Od początku tygodnia pojawiały się głosy wręcz sugerujące likwidację rejsów solarnym tramwajem wodnym ,,Słonecznik”. Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała, że wkrótce za organizację żeglugowych linii turystycznych na Brdzie odpowiadać będzie Bydgoskie Centrum Informacji, jednostka która ma specjalizować się w koordynowaniu bydgoskich produktów turystycznych.

Nie trzeba się jednak obawiać, bowiem rejsy odbywać będą się nadal. W najbliższą sobotę – 28 kwietnia, zostanie zainaugurowany nowy sezon żeglugowy. Linia ,,Słoneczna” z Rybiego Rynku wypłynie w rejs o godzinach: 10:30, 12:30, 13:00, 15:30, 16:00, 18:00. Z kolei linia ,,Staromiejska” z Rybiego Rynku o godzinach: 11:00, 11:30, 13:30, 14:30, 16:30, 17:00.

 

Co się zatem zmieni?

Rejsów nie będzie organizował już Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, jako częścią komunikacji publicznej, ale Bydgoskie Centrum Informacji

 

- Ta zmiana to szukanie kompromisu – tłumaczył prezydent Rafał Bruski. Prezydenta do tych zmian skłoniły głosy płynące od przewodników turystycznych i organizatorów wypoczynku w Bydgoszczy. Do tej pory często zdarzało się, że grupa turystów po przypłynięciu tramwaju na przystanek, nie mogła wejść na pokład, z powodu braku wolnych miejsc. Dlatego też BCI wprowadzi internetową rezerwację za pomocą serwisu tickeo.pl (z tego powodu bilety zdrożeją o 10% - 5,50 zł bilet normalny i 2,75 zł ulgowy). Bilety będzie można kupić również w siedzibie BCI oraz także u załogi statku, jeżeli na pokładzie będą wolne miejsca.

 

Dzięki temu mamy zyskać pewność, iż rezerwując bilet wcześniej na pewno popłyniemy i na przystanku nie pojawimy się nadaremno. Rejsy na chwile obecną będą zaczynać się z Rybiego Rynku, a co za tym idzie pozostałe przystanki będą nieużytkowane. To będzie minusem nowej organizacji.

 

Potrzeba uporządkowania

Do tej pory organizatorem rejsów był Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który zlecał wykonanie tej usług w postępowaniu publicznym. W tych postępowaniach wykonanie tej usługi na rzecz miasta powierzano Żegludze Bydgoskiej, ta natomiast wypożyczała statki solarne od Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.

 

- Żegluga Bydgoska zarabia na miejskim mieniu – podkreśla prezydent Bruski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas