Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmieni się organizacja rejsów tramwaju wodnego

Zmieni się organizacja rejsów tramwaju wodnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 00:47

Od początku tygodnia pojawiały się głosy wręcz sugerujące likwidację rejsów solarnym tramwajem wodnym ,,Słonecznik”. Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała, że wkrótce za organizację żeglugowych linii turystycznych na Brdzie odpowiadać będzie Bydgoskie Centrum Informacji, jednostka która ma specjalizować się w koordynowaniu bydgoskich produktów turystycznych.

Nie trzeba się jednak obawiać, bowiem rejsy odbywać będą się nadal. W najbliższą sobotę – 28 kwietnia, zostanie zainaugurowany nowy sezon żeglugowy. Linia ,,Słoneczna” z Rybiego Rynku wypłynie w rejs o godzinach: 10:30, 12:30, 13:00, 15:30, 16:00, 18:00. Z kolei linia ,,Staromiejska” z Rybiego Rynku o godzinach: 11:00, 11:30, 13:30, 14:30, 16:30, 17:00.

 

Co się zatem zmieni?

Rejsów nie będzie organizował już Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, jako częścią komunikacji publicznej, ale Bydgoskie Centrum Informacji

 

- Ta zmiana to szukanie kompromisu – tłumaczył prezydent Rafał Bruski. Prezydenta do tych zmian skłoniły głosy płynące od przewodników turystycznych i organizatorów wypoczynku w Bydgoszczy. Do tej pory często zdarzało się, że grupa turystów po przypłynięciu tramwaju na przystanek, nie mogła wejść na pokład, z powodu braku wolnych miejsc. Dlatego też BCI wprowadzi internetową rezerwację za pomocą serwisu tickeo.pl (z tego powodu bilety zdrożeją o 10% - 5,50 zł bilet normalny i 2,75 zł ulgowy). Bilety będzie można kupić również w siedzibie BCI oraz także u załogi statku, jeżeli na pokładzie będą wolne miejsca.

 

Dzięki temu mamy zyskać pewność, iż rezerwując bilet wcześniej na pewno popłyniemy i na przystanku nie pojawimy się nadaremno. Rejsy na chwile obecną będą zaczynać się z Rybiego Rynku, a co za tym idzie pozostałe przystanki będą nieużytkowane. To będzie minusem nowej organizacji.

 

Potrzeba uporządkowania

Do tej pory organizatorem rejsów był Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który zlecał wykonanie tej usług w postępowaniu publicznym. W tych postępowaniach wykonanie tej usługi na rzecz miasta powierzano Żegludze Bydgoskiej, ta natomiast wypożyczała statki solarne od Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.

 

- Żegluga Bydgoska zarabia na miejskim mieniu – podkreśla prezydent Bruski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu