Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmieni się organizacja rejsów tramwaju wodnego

Zmieni się organizacja rejsów tramwaju wodnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 00:47

Od początku tygodnia pojawiały się głosy wręcz sugerujące likwidację rejsów solarnym tramwajem wodnym ,,Słonecznik”. Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała, że wkrótce za organizację żeglugowych linii turystycznych na Brdzie odpowiadać będzie Bydgoskie Centrum Informacji, jednostka która ma specjalizować się w koordynowaniu bydgoskich produktów turystycznych.

Nie trzeba się jednak obawiać, bowiem rejsy odbywać będą się nadal. W najbliższą sobotę – 28 kwietnia, zostanie zainaugurowany nowy sezon żeglugowy. Linia ,,Słoneczna” z Rybiego Rynku wypłynie w rejs o godzinach: 10:30, 12:30, 13:00, 15:30, 16:00, 18:00. Z kolei linia ,,Staromiejska” z Rybiego Rynku o godzinach: 11:00, 11:30, 13:30, 14:30, 16:30, 17:00.

 

Co się zatem zmieni?

Rejsów nie będzie organizował już Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, jako częścią komunikacji publicznej, ale Bydgoskie Centrum Informacji

 

- Ta zmiana to szukanie kompromisu – tłumaczył prezydent Rafał Bruski. Prezydenta do tych zmian skłoniły głosy płynące od przewodników turystycznych i organizatorów wypoczynku w Bydgoszczy. Do tej pory często zdarzało się, że grupa turystów po przypłynięciu tramwaju na przystanek, nie mogła wejść na pokład, z powodu braku wolnych miejsc. Dlatego też BCI wprowadzi internetową rezerwację za pomocą serwisu tickeo.pl (z tego powodu bilety zdrożeją o 10% - 5,50 zł bilet normalny i 2,75 zł ulgowy). Bilety będzie można kupić również w siedzibie BCI oraz także u załogi statku, jeżeli na pokładzie będą wolne miejsca.

 

Dzięki temu mamy zyskać pewność, iż rezerwując bilet wcześniej na pewno popłyniemy i na przystanku nie pojawimy się nadaremno. Rejsy na chwile obecną będą zaczynać się z Rybiego Rynku, a co za tym idzie pozostałe przystanki będą nieużytkowane. To będzie minusem nowej organizacji.

 

Potrzeba uporządkowania

Do tej pory organizatorem rejsów był Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który zlecał wykonanie tej usług w postępowaniu publicznym. W tych postępowaniach wykonanie tej usługi na rzecz miasta powierzano Żegludze Bydgoskiej, ta natomiast wypożyczała statki solarne od Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.

 

- Żegluga Bydgoska zarabia na miejskim mieniu – podkreśla prezydent Bruski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas