Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmieni się organizacja rejsów tramwaju wodnego

Zmieni się organizacja rejsów tramwaju wodnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 kwiecień 2018 00:47

Od początku tygodnia pojawiały się głosy wręcz sugerujące likwidację rejsów solarnym tramwajem wodnym ,,Słonecznik”. Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała, że wkrótce za organizację żeglugowych linii turystycznych na Brdzie odpowiadać będzie Bydgoskie Centrum Informacji, jednostka która ma specjalizować się w koordynowaniu bydgoskich produktów turystycznych.

Nie trzeba się jednak obawiać, bowiem rejsy odbywać będą się nadal. W najbliższą sobotę – 28 kwietnia, zostanie zainaugurowany nowy sezon żeglugowy. Linia ,,Słoneczna” z Rybiego Rynku wypłynie w rejs o godzinach: 10:30, 12:30, 13:00, 15:30, 16:00, 18:00. Z kolei linia ,,Staromiejska” z Rybiego Rynku o godzinach: 11:00, 11:30, 13:30, 14:30, 16:30, 17:00.

 

Co się zatem zmieni?

Rejsów nie będzie organizował już Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, jako częścią komunikacji publicznej, ale Bydgoskie Centrum Informacji

 

- Ta zmiana to szukanie kompromisu – tłumaczył prezydent Rafał Bruski. Prezydenta do tych zmian skłoniły głosy płynące od przewodników turystycznych i organizatorów wypoczynku w Bydgoszczy. Do tej pory często zdarzało się, że grupa turystów po przypłynięciu tramwaju na przystanek, nie mogła wejść na pokład, z powodu braku wolnych miejsc. Dlatego też BCI wprowadzi internetową rezerwację za pomocą serwisu tickeo.pl (z tego powodu bilety zdrożeją o 10% - 5,50 zł bilet normalny i 2,75 zł ulgowy). Bilety będzie można kupić również w siedzibie BCI oraz także u załogi statku, jeżeli na pokładzie będą wolne miejsca.

 

Dzięki temu mamy zyskać pewność, iż rezerwując bilet wcześniej na pewno popłyniemy i na przystanku nie pojawimy się nadaremno. Rejsy na chwile obecną będą zaczynać się z Rybiego Rynku, a co za tym idzie pozostałe przystanki będą nieużytkowane. To będzie minusem nowej organizacji.

 

Potrzeba uporządkowania

Do tej pory organizatorem rejsów był Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który zlecał wykonanie tej usług w postępowaniu publicznym. W tych postępowaniach wykonanie tej usługi na rzecz miasta powierzano Żegludze Bydgoskiej, ta natomiast wypożyczała statki solarne od Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.

 

- Żegluga Bydgoska zarabia na miejskim mieniu – podkreśla prezydent Bruski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas