Jesteś tutaj: HomeBydgoszczArchitekci z Bydgoszczy pracują nad przebudową skoczni narciarskiej w Zakopanym

Architekci z Bydgoszczy pracują nad przebudową skoczni narciarskiej w Zakopanym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 marzec 2018 01:06

Ministerstwo Sportu i Turystyki na rozbudowę kompleksu średnich skoczni narciarskich przekaże około 40 mln zł. W Zakopanym mówi się, że będzie to jedna z największych inwestycji w historii. Bydgoszcz raczej ze skokami narciarskimi związku nie ma, ale w tę ,,historyczną” inwestycje mogą się wpisać architekci znad Brdy.

 

O firmie Archigeum zrobiło się w Bydgoszczy głośno kilka tygodni temu, po zaprezentowaniu wizualizacji przebudowy wieżowca ,,Eltry” przy ulicy Dworcowej. Jest to budynek, który rzuca się w oczy po wyjściu z dworca Bydgoszcz Główna. Niestety nie wygląda obecnie zbyt reprezentacyjnie, dlatego właściciel postanowił go znacząco odnowić.

 

Archigeum pracuje obecnie nad Programem Funkcjonalno – Użytkowym Kompleksu Średniej Krokwi, pomagając przy tym Centralnemu Ośrodkowi Sportu w Zakopanem w pozyskaniu dotacji z ministerstwa. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, inwestycja powinna zostać zakończona w 2022 roku.

 

Innowacyjny pomysł

Archigeum skoczniami narciarskimi interesuje się już od dłuższego czasu. Opracowali kilka lat temu wstępną koncepcje tunelu osłonowego najazdu ze skoczni, co z jednej strony ma zwiększyć bezpieczeństwo skoczków, ale też zmniejszyć wpływ aury na rozgrywanie konkursów. Głównie tunel miałoby na celu uchronić zjazd przed deszczem i śniegiem, który zamarzając hamuje prędkość skoczków oraz naraża ich na niebezpieczeństwo.

 

Jak się dowiadujemy, temat cały czas jest przedmiotem analiz, ale budzi zainteresowanie zarówno Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanym, jak i międzynarodowej federacji FIS.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza – Rawys Raciąż

  Remis lidera A-klasy z Rawysem został odebrany jako niespodzianka. Niestety w tym meczu nie padły żadne bramki, było natomiast wiele niewykorzystanych sytuacji. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu.

 • Rawys znowu krzyżuje szyki Zawiszy

  Niespodzianką w rundzie jesiennej była porażka faworyta do awansu – Zawiszy Bydgoszcz w Rawysem Raciąż. Dzisiaj piłkarze Rawysa ponownie sprawili niespodziankę w konfrontacji z Zawiszą.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Radny nadal zaniepokojony o wykorzystanie funduszy unijnych

  W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy zestawienie wydatkowania środków unijnych z Regionalnych Programów Operacyjnych. Województwo kujawsko-pomorskie, na tle innych regionów, znajdowało się bliżej końca stawki. Zaktualizowane dane przedstawiono radnym przy okazji dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa.

 • Sejmik proponuje nam deklarację o niepodległości – ani słowem o Powstaniu Wielkopolskim

  Na dzisiejszej sesji Sejmik Województwa przyjął przez aklamację treść ,,Deklaracji Mieszkańców Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Do porządku obrad wprowadzono ją rzutem na taśmę. W połowie maja ma odbyć się uroczysta sesja, z udziałem samorządowców z całego województwa, od których będzie oczekiwało się podpisania tej deklaracji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.