Jesteś tutaj: HomeBydgoszczArchitekci z Bydgoszczy pracują nad przebudową skoczni narciarskiej w Zakopanym

Architekci z Bydgoszczy pracują nad przebudową skoczni narciarskiej w Zakopanym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 marzec 2018 01:06

Ministerstwo Sportu i Turystyki na rozbudowę kompleksu średnich skoczni narciarskich przekaże około 40 mln zł. W Zakopanym mówi się, że będzie to jedna z największych inwestycji w historii. Bydgoszcz raczej ze skokami narciarskimi związku nie ma, ale w tę ,,historyczną” inwestycje mogą się wpisać architekci znad Brdy.

 

O firmie Archigeum zrobiło się w Bydgoszczy głośno kilka tygodni temu, po zaprezentowaniu wizualizacji przebudowy wieżowca ,,Eltry” przy ulicy Dworcowej. Jest to budynek, który rzuca się w oczy po wyjściu z dworca Bydgoszcz Główna. Niestety nie wygląda obecnie zbyt reprezentacyjnie, dlatego właściciel postanowił go znacząco odnowić.

 

Archigeum pracuje obecnie nad Programem Funkcjonalno – Użytkowym Kompleksu Średniej Krokwi, pomagając przy tym Centralnemu Ośrodkowi Sportu w Zakopanem w pozyskaniu dotacji z ministerstwa. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, inwestycja powinna zostać zakończona w 2022 roku.

 

Innowacyjny pomysł

Archigeum skoczniami narciarskimi interesuje się już od dłuższego czasu. Opracowali kilka lat temu wstępną koncepcje tunelu osłonowego najazdu ze skoczni, co z jednej strony ma zwiększyć bezpieczeństwo skoczków, ale też zmniejszyć wpływ aury na rozgrywanie konkursów. Głównie tunel miałoby na celu uchronić zjazd przed deszczem i śniegiem, który zamarzając hamuje prędkość skoczków oraz naraża ich na niebezpieczeństwo.

 

Jak się dowiadujemy, temat cały czas jest przedmiotem analiz, ale budzi zainteresowanie zarówno Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanym, jak i międzynarodowej federacji FIS.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Walka z nienawiścią bardziej pod publiczkę niż na serio

  Zabójstwo prezydenta Gdańska wstrząsnęło na tyle Polakami, iż zaczęto dyskutować o tym, czy nie przekroczono już pewnych granic w debacie publicznej oraz o potrzebie walki z szeroko pojętym ,,hejtem”. Problem w tym, że wywołało to kolejny spór, w którym obozy polityczne wzajemnie się oskarżają o to kto jest gorszy i bardziej nienawidzi drugich.

 • PO rozpoczyna bojkot TVP

  We wtorek Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej wezwał swoich członków do nieuczestniczenia w programach Telewizji Polskiej zarówno na szczeblu centralnym oraz regionalnym, czyli także na antenie TVP Bydgoszcz. Partia oczekuje dymisji zarządu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.