Jesteś tutaj: HomeBydgoszczArchitekci z Bydgoszczy pracują nad przebudową skoczni narciarskiej w Zakopanym

Architekci z Bydgoszczy pracują nad przebudową skoczni narciarskiej w Zakopanym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 marzec 2018 01:06

Ministerstwo Sportu i Turystyki na rozbudowę kompleksu średnich skoczni narciarskich przekaże około 40 mln zł. W Zakopanym mówi się, że będzie to jedna z największych inwestycji w historii. Bydgoszcz raczej ze skokami narciarskimi związku nie ma, ale w tę ,,historyczną” inwestycje mogą się wpisać architekci znad Brdy.

 

O firmie Archigeum zrobiło się w Bydgoszczy głośno kilka tygodni temu, po zaprezentowaniu wizualizacji przebudowy wieżowca ,,Eltry” przy ulicy Dworcowej. Jest to budynek, który rzuca się w oczy po wyjściu z dworca Bydgoszcz Główna. Niestety nie wygląda obecnie zbyt reprezentacyjnie, dlatego właściciel postanowił go znacząco odnowić.

 

Archigeum pracuje obecnie nad Programem Funkcjonalno – Użytkowym Kompleksu Średniej Krokwi, pomagając przy tym Centralnemu Ośrodkowi Sportu w Zakopanem w pozyskaniu dotacji z ministerstwa. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, inwestycja powinna zostać zakończona w 2022 roku.

 

Innowacyjny pomysł

Archigeum skoczniami narciarskimi interesuje się już od dłuższego czasu. Opracowali kilka lat temu wstępną koncepcje tunelu osłonowego najazdu ze skoczni, co z jednej strony ma zwiększyć bezpieczeństwo skoczków, ale też zmniejszyć wpływ aury na rozgrywanie konkursów. Głównie tunel miałoby na celu uchronić zjazd przed deszczem i śniegiem, który zamarzając hamuje prędkość skoczków oraz naraża ich na niebezpieczeństwo.

 

Jak się dowiadujemy, temat cały czas jest przedmiotem analiz, ale budzi zainteresowanie zarówno Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanym, jak i międzynarodowej federacji FIS.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

 • Z próchnicą problem ma 72% polskich dzieci

  Przez ostatnie pięć lat prawie 46 tysięcy uczniów skorzystało z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych, a ponad 450 tysięcy dzieci z całej Polski uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych o tematyce higieny jamy ustnej. Już wkrótce dołączy do nich kolejne 100 tysięcy – wszystko za sprawą VI edycji programu Dziel się Uśmiechem, który od 2013 roku aktywnie wspiera działania na rzecz profilaktyki próchnicy wśród dzieci.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.