Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEgzekucja tartaku może się znacząco opóźnić

Egzekucja tartaku może się znacząco opóźnić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 marzec 2018 15:12

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Przestrzennej pod koniec stycznia właściciel tartaku przy ulicy Ujejskiego Krzysztof Pietrzak twierdził wprost, że nie ma możliwości dokonania egzekucji na nim do końca marca, co spowoduje znaczące opóźnienie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej i ryzyko utraty dotacji z Unii Europejskiej. Jego słowa traktowano z dystansem, ale dzisiaj okazuje się, że mógł mieć rację, bowiem do świąt egzekucja raczej nie nastąpi.

Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował, że do zgłoszonego przez niego przetargu nie zgłosiła się żadna firma. Tartak zatem do końca marca nie zostanie poddany egzekucji, stąd też nasuwa się pytanie – kiedy to nastąpi? Odpowiedzi nie jest jednak wstanie nikt jednoznacznie udzielić, czy będzie to za kilka tygodni, miesięcy, a być może nawet lat.

 

 -Nie ma z mojej strony woli przeciągania tej inwestycji – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, po czym przypomniał, że w historii Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy są postępowania egzekucyjne trwające nawet 5-6 lat.

 

- Mnie się, posługując się kodeksem administracyjnym, karze uczynić to w 30 dni. To są trudne i złożone sytuacje – dodał wojewoda.

 

Poinformował on, że w marcu ogłosił już jeden przetarg, ale nie złożono w nim żadnej oferty. Rozpisano kolejny, który zakończyć ma się 28 marca - Jeżeli przetarg okaże się bezskuteczny, to będziemy kolejne ogłaszać lub będziemy stosować zamówienie z wolnej ręki. Jesteśmy otwarci na propozycje ze strony przedsiębiorców – mówił wojewoda.

 

Na budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej Miasto Bydgoszcz uzyskało ponad 30 mln zł dofinansowania unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja powinna zakończyć się do końca czerwca bieżącego roku. Dzisiaj wydaje się niemal pewne, że ten termin nie zostanie dochowany. Wykonawca prac budowlanych, z racji tego, że nie może dokonać inwestycji z nie swojej winy, będzie mógł domagać się zapłaty kar umownych ze strony budżetu Bydgoszczy. Dodatkowo dłuższe opóźnienia mogą poskutkować koniecznością zwrotu całej dotacji UE.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Walka z nienawiścią bardziej pod publiczkę niż na serio

  Zabójstwo prezydenta Gdańska wstrząsnęło na tyle Polakami, iż zaczęto dyskutować o tym, czy nie przekroczono już pewnych granic w debacie publicznej oraz o potrzebie walki z szeroko pojętym ,,hejtem”. Problem w tym, że wywołało to kolejny spór, w którym obozy polityczne wzajemnie się oskarżają o to kto jest gorszy i bardziej nienawidzi drugich.

 • PO rozpoczyna bojkot TVP

  We wtorek Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej wezwał swoich członków do nieuczestniczenia w programach Telewizji Polskiej zarówno na szczeblu centralnym oraz regionalnym, czyli także na antenie TVP Bydgoszcz. Partia oczekuje dymisji zarządu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.