Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEgzekucja tartaku może się znacząco opóźnić

Egzekucja tartaku może się znacząco opóźnić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 marzec 2018 15:12

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Przestrzennej pod koniec stycznia właściciel tartaku przy ulicy Ujejskiego Krzysztof Pietrzak twierdził wprost, że nie ma możliwości dokonania egzekucji na nim do końca marca, co spowoduje znaczące opóźnienie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej i ryzyko utraty dotacji z Unii Europejskiej. Jego słowa traktowano z dystansem, ale dzisiaj okazuje się, że mógł mieć rację, bowiem do świąt egzekucja raczej nie nastąpi.

Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował, że do zgłoszonego przez niego przetargu nie zgłosiła się żadna firma. Tartak zatem do końca marca nie zostanie poddany egzekucji, stąd też nasuwa się pytanie – kiedy to nastąpi? Odpowiedzi nie jest jednak wstanie nikt jednoznacznie udzielić, czy będzie to za kilka tygodni, miesięcy, a być może nawet lat.

 

 -Nie ma z mojej strony woli przeciągania tej inwestycji – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, po czym przypomniał, że w historii Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy są postępowania egzekucyjne trwające nawet 5-6 lat.

 

- Mnie się, posługując się kodeksem administracyjnym, karze uczynić to w 30 dni. To są trudne i złożone sytuacje – dodał wojewoda.

 

Poinformował on, że w marcu ogłosił już jeden przetarg, ale nie złożono w nim żadnej oferty. Rozpisano kolejny, który zakończyć ma się 28 marca - Jeżeli przetarg okaże się bezskuteczny, to będziemy kolejne ogłaszać lub będziemy stosować zamówienie z wolnej ręki. Jesteśmy otwarci na propozycje ze strony przedsiębiorców – mówił wojewoda.

 

Na budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej Miasto Bydgoszcz uzyskało ponad 30 mln zł dofinansowania unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja powinna zakończyć się do końca czerwca bieżącego roku. Dzisiaj wydaje się niemal pewne, że ten termin nie zostanie dochowany. Wykonawca prac budowlanych, z racji tego, że nie może dokonać inwestycji z nie swojej winy, będzie mógł domagać się zapłaty kar umownych ze strony budżetu Bydgoszczy. Dodatkowo dłuższe opóźnienia mogą poskutkować koniecznością zwrotu całej dotacji UE.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Najważniejsze informacje związane z wyborami

  W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy przedstawicieli do różnych szczebli samorządy w kadencji 2018-2023. Wybierać będziemy prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych wojewódzkich, radnych powiatowych i gminnych. Oznacza to, że będziemy głosowali na kilku kartach.

 • Rozpoczyna się cisza wyborcza

  O północy rozpoczęła się cisza wyborcza - wszela agitacja wyborcza jest zakazana. Jest to czas, w którym wyborcy będą mogli na spokojnie przemyśleć na kogo oddadzą swój głos w niedzielę 21 października. Zakończona kampania byla dość intensywna, stąd też kilkadziesiąt godzin ciszy wyborczej zapewne wszystkim dobrze zrobi.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.