Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEgzekucja tartaku może się znacząco opóźnić

Egzekucja tartaku może się znacząco opóźnić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 marzec 2018 15:12

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Przestrzennej pod koniec stycznia właściciel tartaku przy ulicy Ujejskiego Krzysztof Pietrzak twierdził wprost, że nie ma możliwości dokonania egzekucji na nim do końca marca, co spowoduje znaczące opóźnienie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej i ryzyko utraty dotacji z Unii Europejskiej. Jego słowa traktowano z dystansem, ale dzisiaj okazuje się, że mógł mieć rację, bowiem do świąt egzekucja raczej nie nastąpi.

Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował, że do zgłoszonego przez niego przetargu nie zgłosiła się żadna firma. Tartak zatem do końca marca nie zostanie poddany egzekucji, stąd też nasuwa się pytanie – kiedy to nastąpi? Odpowiedzi nie jest jednak wstanie nikt jednoznacznie udzielić, czy będzie to za kilka tygodni, miesięcy, a być może nawet lat.

 

 -Nie ma z mojej strony woli przeciągania tej inwestycji – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, po czym przypomniał, że w historii Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy są postępowania egzekucyjne trwające nawet 5-6 lat.

 

- Mnie się, posługując się kodeksem administracyjnym, karze uczynić to w 30 dni. To są trudne i złożone sytuacje – dodał wojewoda.

 

Poinformował on, że w marcu ogłosił już jeden przetarg, ale nie złożono w nim żadnej oferty. Rozpisano kolejny, który zakończyć ma się 28 marca - Jeżeli przetarg okaże się bezskuteczny, to będziemy kolejne ogłaszać lub będziemy stosować zamówienie z wolnej ręki. Jesteśmy otwarci na propozycje ze strony przedsiębiorców – mówił wojewoda.

 

Na budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej Miasto Bydgoszcz uzyskało ponad 30 mln zł dofinansowania unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja powinna zakończyć się do końca czerwca bieżącego roku. Dzisiaj wydaje się niemal pewne, że ten termin nie zostanie dochowany. Wykonawca prac budowlanych, z racji tego, że nie może dokonać inwestycji z nie swojej winy, będzie mógł domagać się zapłaty kar umownych ze strony budżetu Bydgoszczy. Dodatkowo dłuższe opóźnienia mogą poskutkować koniecznością zwrotu całej dotacji UE.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Piaseczno oddaje Zawiszy walkower – do awansu zostało niewiele

  Planowany na najbliższą sobotę mecz pomiędzy Gryfem Piaseczno oraz Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku. Piłkarze z Krajny oddali mecz walkowerem. Oznacza to, że niebiesko-czarni będą w ten weekend pauzować.

 • Młodzieżowe reprezentacje trenują w Bydgoszczy

  Na obiektach Zawiszy Bydgoszcz przy ulicy Gdańskiej rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji piłkarskich U20 i U21. Trenerzy Jacek Magiera i Czesław Michniewicz na obiektach CWZS prowadzą treningi z piłkarzami powołanymi do kadr narodowych.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Coraz więcej turystów nocuje w kujawsko-pomorskim

  Za nami zlot miłośników motocyklów marki Harleya Davidsona, na którym zyskała przede wszystkim branża turystyczna. GUS opublikował natomiast wstępne informacje dotyczące turystyki w województwie za rok 2017.

 • Facebook szykuje kolejne zmiany. Odpowiedź na skandal z Cambridge Analitisc

  Facebook zapowiada, że będzie dokładnie weryfikował reklamodawców i wyraźnie oznaczał reklamy problemowe dotyczące wyborów bądź tematów politycznych. Weryfikację będą przechodzić również administratorzy stron z dużą liczbą fanów, co ma utrudnić zarządzanie stronami za pomocą fałszywych kont. Zmiany są już w fazie testów, jeszcze wiosną mają zostać wprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Serwis Marka Zuckerberga będzie też nagradzać osoby, które zgłoszą nadużycia dotyczące wykorzystywania danych osobowych użytkowników. To kolejne zmiany będące pokłosiem skandalu Cambridge Analytica.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.