Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEgzekucja tartaku może się znacząco opóźnić

Egzekucja tartaku może się znacząco opóźnić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 marzec 2018 15:12

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Przestrzennej pod koniec stycznia właściciel tartaku przy ulicy Ujejskiego Krzysztof Pietrzak twierdził wprost, że nie ma możliwości dokonania egzekucji na nim do końca marca, co spowoduje znaczące opóźnienie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej i ryzyko utraty dotacji z Unii Europejskiej. Jego słowa traktowano z dystansem, ale dzisiaj okazuje się, że mógł mieć rację, bowiem do świąt egzekucja raczej nie nastąpi.

Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował, że do zgłoszonego przez niego przetargu nie zgłosiła się żadna firma. Tartak zatem do końca marca nie zostanie poddany egzekucji, stąd też nasuwa się pytanie – kiedy to nastąpi? Odpowiedzi nie jest jednak wstanie nikt jednoznacznie udzielić, czy będzie to za kilka tygodni, miesięcy, a być może nawet lat.

 

 -Nie ma z mojej strony woli przeciągania tej inwestycji – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, po czym przypomniał, że w historii Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy są postępowania egzekucyjne trwające nawet 5-6 lat.

 

- Mnie się, posługując się kodeksem administracyjnym, karze uczynić to w 30 dni. To są trudne i złożone sytuacje – dodał wojewoda.

 

Poinformował on, że w marcu ogłosił już jeden przetarg, ale nie złożono w nim żadnej oferty. Rozpisano kolejny, który zakończyć ma się 28 marca - Jeżeli przetarg okaże się bezskuteczny, to będziemy kolejne ogłaszać lub będziemy stosować zamówienie z wolnej ręki. Jesteśmy otwarci na propozycje ze strony przedsiębiorców – mówił wojewoda.

 

Na budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej Miasto Bydgoszcz uzyskało ponad 30 mln zł dofinansowania unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja powinna zakończyć się do końca czerwca bieżącego roku. Dzisiaj wydaje się niemal pewne, że ten termin nie zostanie dochowany. Wykonawca prac budowlanych, z racji tego, że nie może dokonać inwestycji z nie swojej winy, będzie mógł domagać się zapłaty kar umownych ze strony budżetu Bydgoszczy. Dodatkowo dłuższe opóźnienia mogą poskutkować koniecznością zwrotu całej dotacji UE.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

  Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.