Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRulewski ma dostać medal od Rady Miasta

Rulewski ma dostać medal od Rady Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 marzec 2018 15:17

Zbliżamy się powoli do 19 kwietnia – czyli urodzin Bydgoszczy, na pamiątkę nadania praw miejskich przez króla Kazimierza III Wielkiego. Tradycją się stało, że przy okazji odbywającej się w tym dniu uroczystej sesji Rady Miasta, wręczane są osobom zasłużonym dla Bydgoszczy medale imienia króla Kazimierza.

Formalną uchwałę o tegorocznych laureatach radni powinni podjąć jeszcze w marcu, ale tradycją się stało, iż jej treść uzgadniana jest na drodze consensusu pomiędzy klubami. Takie uzgodnienia już poczyniono.

 

W tym roku medal indywidualnie mają otrzymać:

-Senator Jan Rulewski;

-prof. Marek Bielińśki – pracownik UTP, twórca Bydgoskiego Klastra Przemysłowego;

-Marcin Sauter – reżyser i scenarzysta;

-Izabela Szolgina – znana chyba wszystkim bydgoszczanom z racji opieki nad zwierzętami. Prowadzi bydgoskie schronisko na Osowej Górze;

-Zdzisław Tylicki – przewodniczący Związku Emerytów i Rencistów, zaangażowany był w odbudowę fontanny ,,Potop”.

 

Zbiorowo:

-Bydgoska Izba Adwokacka;

-Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Budowlani”;

-Zespół Pieśni i Tańca ,,Ziemia Bydgoska”;

-Zgromadzenie Sióstr Albertynek – za codzienną pomoc ubogim i bezdomnym.

 

Aktywny parlamentarzysta

Pewne wątpliwości może budzić wyróżnianie aktywnego senatora, czego starano się do tej pory unikać. Była posłanka Anna Bańkowska na Medal Kazimierza Wielkiego czekała, aż do czasu przejścia na parlamentarną emeryturę. Obecny poseł Zbigniew Pawłowicz natomiast został wyróżniony w okresie, gdy nie był związany z polityką, głównie za zasługi dla rozwoju Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Jacek Góralski ma duże szanse zagrać w meczu z Kolumbią

  O godzinie 20 rozpocznie się mecz pomiędzy reprezentacją Polski i Kolumbii. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że dla biało-czerwonych jest to mecz o być czy nie być dalej na mundialu. Zdaniem ekspertów już od pierwszych minut na boisku może się pojawić wychowanek Zawiszy Bydgoszcz Jacek Góralski.

 • V liga na razie nie dla Fali Świekatowo

  Remisem zakończył się dzisiejszy mecz pomiędzy Falą Świekatowo i Unia Wąbrzeźno w ramach baraży o V ligę. Pierwszy mecz wygrała Unia 1:0, dzięki czemu zagra w V lidze m,in. przeciwko Zawiszy Bydgoszcz. Fala niestety pozostanie na razie w A-klasie.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • PiS chce zmienić zasady wybierania europosłów. Kujawsko-pomorskie raczej zyska

  Duże kontrowersje budzi projekt ustawy autorstwa grupy posłów PiS, którzy chcą zmodyfikować ordynację do Parlamentu Europejskiego. Zmiana ma zagwarantować wybór przynajmniej trzech posłów do Parlamentu Europejskiego w danym okręgu. Mniejsze partie obawiają się, że w praktyce zwiększy to próg wyborczy i zwiększy dominację największych partii PiS i PO.

 • Co mają mecze reprezentacji do natężenia ruchu w polskich miastach?

  Wynik meczu Polski z Senegalem wywoływać może pełen niedosyt, który przeżyło wielu Polaków kibicujących biało-czerwonym przed telewizorami. W takiej sytuacji naturalnym zjawiskiem jest zmniejszenie liczby pojazdów na drogach. Są tacy, którzy próbują nawet szacować skalę tego zjawiska.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.