Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRulewski ma dostać medal od Rady Miasta

Rulewski ma dostać medal od Rady Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 marzec 2018 15:17

Zbliżamy się powoli do 19 kwietnia – czyli urodzin Bydgoszczy, na pamiątkę nadania praw miejskich przez króla Kazimierza III Wielkiego. Tradycją się stało, że przy okazji odbywającej się w tym dniu uroczystej sesji Rady Miasta, wręczane są osobom zasłużonym dla Bydgoszczy medale imienia króla Kazimierza.

Formalną uchwałę o tegorocznych laureatach radni powinni podjąć jeszcze w marcu, ale tradycją się stało, iż jej treść uzgadniana jest na drodze consensusu pomiędzy klubami. Takie uzgodnienia już poczyniono.

 

W tym roku medal indywidualnie mają otrzymać:

-Senator Jan Rulewski;

-prof. Marek Bielińśki – pracownik UTP, twórca Bydgoskiego Klastra Przemysłowego;

-Marcin Sauter – reżyser i scenarzysta;

-Izabela Szolgina – znana chyba wszystkim bydgoszczanom z racji opieki nad zwierzętami. Prowadzi bydgoskie schronisko na Osowej Górze;

-Zdzisław Tylicki – przewodniczący Związku Emerytów i Rencistów, zaangażowany był w odbudowę fontanny ,,Potop”.

 

Zbiorowo:

-Bydgoska Izba Adwokacka;

-Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Budowlani”;

-Zespół Pieśni i Tańca ,,Ziemia Bydgoska”;

-Zgromadzenie Sióstr Albertynek – za codzienną pomoc ubogim i bezdomnym.

 

Aktywny parlamentarzysta

Pewne wątpliwości może budzić wyróżnianie aktywnego senatora, czego starano się do tej pory unikać. Była posłanka Anna Bańkowska na Medal Kazimierza Wielkiego czekała, aż do czasu przejścia na parlamentarną emeryturę. Obecny poseł Zbigniew Pawłowicz natomiast został wyróżniony w okresie, gdy nie był związany z polityką, głównie za zasługi dla rozwoju Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza po niespecjalnym meczu pokonuje Flisaka

  W meczu 6 kolejki V ligi Zawisza pokonał w Bydgoszczy zespół Flisaka Złotoria, dzięki czemu zajmuje pozycję samodzielnego lidera ligi. Mecz rozegrany na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie do najciekawszych nie należał, było to raczej jedno z gorszych spotkań w wykonaniu niebiesko-czarnych.

 • Zawisza zagra w pucharze z BKS-em

  K-PZPN rozlosował pary III rundy Okręgowego Pucharu Polski, 26 września czeka nas pojedynek dwóch klubów piłkarskich będących członkami CWZS Zawisza: Zawiszy Bydgoszcz i BKS-u Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydaty – łącznie 12.

 • Schreiber: Glosy na PO, PSL i SLD to szósta kadencja marszałka z Torunia

  Przed Operą Nova Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do Sejmiku Województwa z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli położonych po zachodniej stronie Wisły. Liderami list będą: w Bydgoszczy radny wojewódzki Michał Krzemkowski, w okręgach północnych radny wojewódzki Marek Witkowski oraz południowych radny powiatu inowrocławskiego Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.