Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRulewski ma dostać medal od Rady Miasta

Rulewski ma dostać medal od Rady Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 marzec 2018 15:17

Zbliżamy się powoli do 19 kwietnia – czyli urodzin Bydgoszczy, na pamiątkę nadania praw miejskich przez króla Kazimierza III Wielkiego. Tradycją się stało, że przy okazji odbywającej się w tym dniu uroczystej sesji Rady Miasta, wręczane są osobom zasłużonym dla Bydgoszczy medale imienia króla Kazimierza.

Formalną uchwałę o tegorocznych laureatach radni powinni podjąć jeszcze w marcu, ale tradycją się stało, iż jej treść uzgadniana jest na drodze consensusu pomiędzy klubami. Takie uzgodnienia już poczyniono.

 

W tym roku medal indywidualnie mają otrzymać:

-Senator Jan Rulewski;

-prof. Marek Bielińśki – pracownik UTP, twórca Bydgoskiego Klastra Przemysłowego;

-Marcin Sauter – reżyser i scenarzysta;

-Izabela Szolgina – znana chyba wszystkim bydgoszczanom z racji opieki nad zwierzętami. Prowadzi bydgoskie schronisko na Osowej Górze;

-Zdzisław Tylicki – przewodniczący Związku Emerytów i Rencistów, zaangażowany był w odbudowę fontanny ,,Potop”.

 

Zbiorowo:

-Bydgoska Izba Adwokacka;

-Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Budowlani”;

-Zespół Pieśni i Tańca ,,Ziemia Bydgoska”;

-Zgromadzenie Sióstr Albertynek – za codzienną pomoc ubogim i bezdomnym.

 

Aktywny parlamentarzysta

Pewne wątpliwości może budzić wyróżnianie aktywnego senatora, czego starano się do tej pory unikać. Była posłanka Anna Bańkowska na Medal Kazimierza Wielkiego czekała, aż do czasu przejścia na parlamentarną emeryturę. Obecny poseł Zbigniew Pawłowicz natomiast został wyróżniony w okresie, gdy nie był związany z polityką, głównie za zasługi dla rozwoju Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • PO z PSL próbują wprowadzić egzotyczny podział województwa na okręgi

  Co łączy Osielsko z Mogilnem? Niedługo mieszkańcy obu gmin mogą mieć wspólnych reprezentantów w Sejmiku, razem zresztą z mieszkańcami Inowrocławia. Marszałek województwa proponuje dość duże przemeblowanie w podziale województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi. Ma duże szanse swój pomysł przeforsować, bowiem koalicja PO – PSL ma bezproblemową większość w sejmiku.

 • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.