Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRulewski ma dostać medal od Rady Miasta

Rulewski ma dostać medal od Rady Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 marzec 2018 15:17

Zbliżamy się powoli do 19 kwietnia – czyli urodzin Bydgoszczy, na pamiątkę nadania praw miejskich przez króla Kazimierza III Wielkiego. Tradycją się stało, że przy okazji odbywającej się w tym dniu uroczystej sesji Rady Miasta, wręczane są osobom zasłużonym dla Bydgoszczy medale imienia króla Kazimierza.

Formalną uchwałę o tegorocznych laureatach radni powinni podjąć jeszcze w marcu, ale tradycją się stało, iż jej treść uzgadniana jest na drodze consensusu pomiędzy klubami. Takie uzgodnienia już poczyniono.

 

W tym roku medal indywidualnie mają otrzymać:

-Senator Jan Rulewski;

-prof. Marek Bielińśki – pracownik UTP, twórca Bydgoskiego Klastra Przemysłowego;

-Marcin Sauter – reżyser i scenarzysta;

-Izabela Szolgina – znana chyba wszystkim bydgoszczanom z racji opieki nad zwierzętami. Prowadzi bydgoskie schronisko na Osowej Górze;

-Zdzisław Tylicki – przewodniczący Związku Emerytów i Rencistów, zaangażowany był w odbudowę fontanny ,,Potop”.

 

Zbiorowo:

-Bydgoska Izba Adwokacka;

-Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Budowlani”;

-Zespół Pieśni i Tańca ,,Ziemia Bydgoska”;

-Zgromadzenie Sióstr Albertynek – za codzienną pomoc ubogim i bezdomnym.

 

Aktywny parlamentarzysta

Pewne wątpliwości może budzić wyróżnianie aktywnego senatora, czego starano się do tej pory unikać. Była posłanka Anna Bańkowska na Medal Kazimierza Wielkiego czekała, aż do czasu przejścia na parlamentarną emeryturę. Obecny poseł Zbigniew Pawłowicz natomiast został wyróżniony w okresie, gdy nie był związany z polityką, głównie za zasługi dla rozwoju Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.