Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRulewski ma dostać medal od Rady Miasta

Rulewski ma dostać medal od Rady Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 marzec 2018 15:17

Zbliżamy się powoli do 19 kwietnia – czyli urodzin Bydgoszczy, na pamiątkę nadania praw miejskich przez króla Kazimierza III Wielkiego. Tradycją się stało, że przy okazji odbywającej się w tym dniu uroczystej sesji Rady Miasta, wręczane są osobom zasłużonym dla Bydgoszczy medale imienia króla Kazimierza.

Formalną uchwałę o tegorocznych laureatach radni powinni podjąć jeszcze w marcu, ale tradycją się stało, iż jej treść uzgadniana jest na drodze consensusu pomiędzy klubami. Takie uzgodnienia już poczyniono.

 

W tym roku medal indywidualnie mają otrzymać:

-Senator Jan Rulewski;

-prof. Marek Bielińśki – pracownik UTP, twórca Bydgoskiego Klastra Przemysłowego;

-Marcin Sauter – reżyser i scenarzysta;

-Izabela Szolgina – znana chyba wszystkim bydgoszczanom z racji opieki nad zwierzętami. Prowadzi bydgoskie schronisko na Osowej Górze;

-Zdzisław Tylicki – przewodniczący Związku Emerytów i Rencistów, zaangażowany był w odbudowę fontanny ,,Potop”.

 

Zbiorowo:

-Bydgoska Izba Adwokacka;

-Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Budowlani”;

-Zespół Pieśni i Tańca ,,Ziemia Bydgoska”;

-Zgromadzenie Sióstr Albertynek – za codzienną pomoc ubogim i bezdomnym.

 

Aktywny parlamentarzysta

Pewne wątpliwości może budzić wyróżnianie aktywnego senatora, czego starano się do tej pory unikać. Była posłanka Anna Bańkowska na Medal Kazimierza Wielkiego czekała, aż do czasu przejścia na parlamentarną emeryturę. Obecny poseł Zbigniew Pawłowicz natomiast został wyróżniony w okresie, gdy nie był związany z polityką, głównie za zasługi dla rozwoju Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

23 marca - Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Kosma Złotowski

  • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

    Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

  • Co dalej z drogą wodną E-70?

    Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.