Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłanka Sobecka zajmuje się teraz rozkładami jazdy pociągów

Posłanka Sobecka zajmuje się teraz rozkładami jazdy pociągów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 marzec 2018 07:55

Interpelacja toruńskiej posłanki Anny Sobeckiej w sprawie Wojsk Obrony Terytorialnej budzi do dzisiaj żywe emocje w Bydgoszczy. Dosłownie kilkanaście dni temu posłanka postanowiła zająć się trasą pociągu IC Rejewski relacji Bydgoszcz Główna – Warszawa Wschodnia.

Z powodu prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 18, pociąg IC Rejewski kursował w ostatnich miesiącach po okrężnej trasie przez Jabłonowo Pomorskie i Iławę. Pod koniec lutego posłanka Sobecka podjęła interwencję, w formie interpelacji poselskiej, aby taką trasę utrzymać, bo dzięki temu pociągi przejeżdżały w Toruniu przez Wisłę i zatrzymywały się na stacji Toruń Miasto, blisko starówki, co posłanka w interpelacji opisuje następująco - Motywowane jest to dobrą szlakową na liniach kolejowych Id12-353 (120 km/h) oraz Id12-9 (160 km/h), bardzo dobrą frekwencją i polepszeniem dostępności miasta Toruń (zarówno jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, jak i Uniwersytet Mikołaja Kopernika).

 

Odpowiedzi na tę interpelację jeszcze nie poznaliśmy, ale możemy ją z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, bowiem w ostatnią niedzielę weszła marcowa korekta rozkładów jazdy i pociąg IC Rejewski wrócił na pierwotną trasę przez Aleksandrów Kujawski i Włocławek. Mieszkańcy Kujaw Wschodnich po interpelacji pani poseł mogą zatem spać spokojnie, bo pociągu raczej nie stracą. Układanie rozkładów jazdy jest bowiem nieco bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem od kreślenia struktury dowódczej Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Jacek Góralski ma duże szanse zagrać w meczu z Kolumbią

  O godzinie 20 rozpocznie się mecz pomiędzy reprezentacją Polski i Kolumbii. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że dla biało-czerwonych jest to mecz o być czy nie być dalej na mundialu. Zdaniem ekspertów już od pierwszych minut na boisku może się pojawić wychowanek Zawiszy Bydgoszcz Jacek Góralski.

 • V liga na razie nie dla Fali Świekatowo

  Remisem zakończył się dzisiejszy mecz pomiędzy Falą Świekatowo i Unia Wąbrzeźno w ramach baraży o V ligę. Pierwszy mecz wygrała Unia 1:0, dzięki czemu zagra w V lidze m,in. przeciwko Zawiszy Bydgoszcz. Fala niestety pozostanie na razie w A-klasie.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • PiS chce zmienić zasady wybierania europosłów. Kujawsko-pomorskie raczej zyska

  Duże kontrowersje budzi projekt ustawy autorstwa grupy posłów PiS, którzy chcą zmodyfikować ordynację do Parlamentu Europejskiego. Zmiana ma zagwarantować wybór przynajmniej trzech posłów do Parlamentu Europejskiego w danym okręgu. Mniejsze partie obawiają się, że w praktyce zwiększy to próg wyborczy i zwiększy dominację największych partii PiS i PO.

 • Co mają mecze reprezentacji do natężenia ruchu w polskich miastach?

  Wynik meczu Polski z Senegalem wywoływać może pełen niedosyt, który przeżyło wielu Polaków kibicujących biało-czerwonym przed telewizorami. W takiej sytuacji naturalnym zjawiskiem jest zmniejszenie liczby pojazdów na drogach. Są tacy, którzy próbują nawet szacować skalę tego zjawiska.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.