Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłanka Sobecka zajmuje się teraz rozkładami jazdy pociągów

Posłanka Sobecka zajmuje się teraz rozkładami jazdy pociągów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 marzec 2018 07:55

Interpelacja toruńskiej posłanki Anny Sobeckiej w sprawie Wojsk Obrony Terytorialnej budzi do dzisiaj żywe emocje w Bydgoszczy. Dosłownie kilkanaście dni temu posłanka postanowiła zająć się trasą pociągu IC Rejewski relacji Bydgoszcz Główna – Warszawa Wschodnia.

Z powodu prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 18, pociąg IC Rejewski kursował w ostatnich miesiącach po okrężnej trasie przez Jabłonowo Pomorskie i Iławę. Pod koniec lutego posłanka Sobecka podjęła interwencję, w formie interpelacji poselskiej, aby taką trasę utrzymać, bo dzięki temu pociągi przejeżdżały w Toruniu przez Wisłę i zatrzymywały się na stacji Toruń Miasto, blisko starówki, co posłanka w interpelacji opisuje następująco - Motywowane jest to dobrą szlakową na liniach kolejowych Id12-353 (120 km/h) oraz Id12-9 (160 km/h), bardzo dobrą frekwencją i polepszeniem dostępności miasta Toruń (zarówno jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, jak i Uniwersytet Mikołaja Kopernika).

 

Odpowiedzi na tę interpelację jeszcze nie poznaliśmy, ale możemy ją z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, bowiem w ostatnią niedzielę weszła marcowa korekta rozkładów jazdy i pociąg IC Rejewski wrócił na pierwotną trasę przez Aleksandrów Kujawski i Włocławek. Mieszkańcy Kujaw Wschodnich po interpelacji pani poseł mogą zatem spać spokojnie, bo pociągu raczej nie stracą. Układanie rozkładów jazdy jest bowiem nieco bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem od kreślenia struktury dowódczej Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza po niespecjalnym meczu pokonuje Flisaka

  W meczu 6 kolejki V ligi Zawisza pokonał w Bydgoszczy zespół Flisaka Złotoria, dzięki czemu zajmuje pozycję samodzielnego lidera ligi. Mecz rozegrany na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie do najciekawszych nie należał, było to raczej jedno z gorszych spotkań w wykonaniu niebiesko-czarnych.

 • Zawisza zagra w pucharze z BKS-em

  K-PZPN rozlosował pary III rundy Okręgowego Pucharu Polski, 26 września czeka nas pojedynek dwóch klubów piłkarskich będących członkami CWZS Zawisza: Zawiszy Bydgoszcz i BKS-u Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydaty – łącznie 12.

 • Schreiber: Glosy na PO, PSL i SLD to szósta kadencja marszałka z Torunia

  Przed Operą Nova Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do Sejmiku Województwa z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli położonych po zachodniej stronie Wisły. Liderami list będą: w Bydgoszczy radny wojewódzki Michał Krzemkowski, w okręgach północnych radny wojewódzki Marek Witkowski oraz południowych radny powiatu inowrocławskiego Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.