Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłanka Sobecka zajmuje się teraz rozkładami jazdy pociągów

Posłanka Sobecka zajmuje się teraz rozkładami jazdy pociągów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 marzec 2018 07:55

Interpelacja toruńskiej posłanki Anny Sobeckiej w sprawie Wojsk Obrony Terytorialnej budzi do dzisiaj żywe emocje w Bydgoszczy. Dosłownie kilkanaście dni temu posłanka postanowiła zająć się trasą pociągu IC Rejewski relacji Bydgoszcz Główna – Warszawa Wschodnia.

Z powodu prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 18, pociąg IC Rejewski kursował w ostatnich miesiącach po okrężnej trasie przez Jabłonowo Pomorskie i Iławę. Pod koniec lutego posłanka Sobecka podjęła interwencję, w formie interpelacji poselskiej, aby taką trasę utrzymać, bo dzięki temu pociągi przejeżdżały w Toruniu przez Wisłę i zatrzymywały się na stacji Toruń Miasto, blisko starówki, co posłanka w interpelacji opisuje następująco - Motywowane jest to dobrą szlakową na liniach kolejowych Id12-353 (120 km/h) oraz Id12-9 (160 km/h), bardzo dobrą frekwencją i polepszeniem dostępności miasta Toruń (zarówno jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, jak i Uniwersytet Mikołaja Kopernika).

 

Odpowiedzi na tę interpelację jeszcze nie poznaliśmy, ale możemy ją z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, bowiem w ostatnią niedzielę weszła marcowa korekta rozkładów jazdy i pociąg IC Rejewski wrócił na pierwotną trasę przez Aleksandrów Kujawski i Włocławek. Mieszkańcy Kujaw Wschodnich po interpelacji pani poseł mogą zatem spać spokojnie, bo pociągu raczej nie stracą. Układanie rozkładów jazdy jest bowiem nieco bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem od kreślenia struktury dowódczej Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • PO z PSL próbują wprowadzić egzotyczny podział województwa na okręgi

  Co łączy Osielsko z Mogilnem? Niedługo mieszkańcy obu gmin mogą mieć wspólnych reprezentantów w Sejmiku, razem zresztą z mieszkańcami Inowrocławia. Marszałek województwa proponuje dość duże przemeblowanie w podziale województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi. Ma duże szanse swój pomysł przeforsować, bowiem koalicja PO – PSL ma bezproblemową większość w sejmiku.

 • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.