Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłanka Sobecka zajmuje się teraz rozkładami jazdy pociągów

Posłanka Sobecka zajmuje się teraz rozkładami jazdy pociągów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 marzec 2018 07:55

Interpelacja toruńskiej posłanki Anny Sobeckiej w sprawie Wojsk Obrony Terytorialnej budzi do dzisiaj żywe emocje w Bydgoszczy. Dosłownie kilkanaście dni temu posłanka postanowiła zająć się trasą pociągu IC Rejewski relacji Bydgoszcz Główna – Warszawa Wschodnia.

Z powodu prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 18, pociąg IC Rejewski kursował w ostatnich miesiącach po okrężnej trasie przez Jabłonowo Pomorskie i Iławę. Pod koniec lutego posłanka Sobecka podjęła interwencję, w formie interpelacji poselskiej, aby taką trasę utrzymać, bo dzięki temu pociągi przejeżdżały w Toruniu przez Wisłę i zatrzymywały się na stacji Toruń Miasto, blisko starówki, co posłanka w interpelacji opisuje następująco - Motywowane jest to dobrą szlakową na liniach kolejowych Id12-353 (120 km/h) oraz Id12-9 (160 km/h), bardzo dobrą frekwencją i polepszeniem dostępności miasta Toruń (zarówno jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, jak i Uniwersytet Mikołaja Kopernika).

 

Odpowiedzi na tę interpelację jeszcze nie poznaliśmy, ale możemy ją z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, bowiem w ostatnią niedzielę weszła marcowa korekta rozkładów jazdy i pociąg IC Rejewski wrócił na pierwotną trasę przez Aleksandrów Kujawski i Włocławek. Mieszkańcy Kujaw Wschodnich po interpelacji pani poseł mogą zatem spać spokojnie, bo pociągu raczej nie stracą. Układanie rozkładów jazdy jest bowiem nieco bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem od kreślenia struktury dowódczej Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.