Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLuty również dobry w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Luty również dobry w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 marzec 2018 00:54
Luty również dobry w Porcie Lotniczym Bydgoszcz Fot: Bartosz Bieliński

Po fatalnym roku 2017 Port Lotniczy Bydgoszcz odbija się – luty jest kolejnym miesiące z rzędu, w którym odnotowywana jest tendencja wzrostowa jeżeli chodzi o liczbę pasażerów.

W styczniu bydgoskie lotnisko obsłużyło ponad 24 tys. pasażerów, co okazało się jeżeli chodzi o styczniowe wyniki historycznym rekordem. W lutym obsłużono niespełna 24 tys. pasażerów – dokładniej według statystyk portu – 23.703. Jest to wzrost dynamiki o 34,6% w stosunku do lutego 2017 roku (17,6 tys. pasażerów), jednocześnie najgorszego miesiąca ubiegłego roku. Mamy również wzrost w stosunku do roku 2016, gdy luty zakończył się niespełna 21,5 tys. pasażerami.

 

Z oficjalnego komunikatu Portu Lotniczego Bydgoszcz wynika, że wpływ na wzrost dynamiki miały przede wszystkim połączenia z Lwowem, lotniskiem Londyn Luton oraz większej liczbie połączeń z Frankfurtem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny remis Zawiszy w przygotowaniach do rundy jesiennej

  W sobotę, w samo południe, rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy V-ligowcami Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Tczew (okręg malborski). Podobnie jak ubiegłotygodniowy sparing ze Spartą Brodnica, mecz ten zakończył się remisem.

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.