Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLuty również dobry w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Luty również dobry w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 marzec 2018 00:54
Luty również dobry w Porcie Lotniczym Bydgoszcz Fot: Bartosz Bieliński

Po fatalnym roku 2017 Port Lotniczy Bydgoszcz odbija się – luty jest kolejnym miesiące z rzędu, w którym odnotowywana jest tendencja wzrostowa jeżeli chodzi o liczbę pasażerów.

W styczniu bydgoskie lotnisko obsłużyło ponad 24 tys. pasażerów, co okazało się jeżeli chodzi o styczniowe wyniki historycznym rekordem. W lutym obsłużono niespełna 24 tys. pasażerów – dokładniej według statystyk portu – 23.703. Jest to wzrost dynamiki o 34,6% w stosunku do lutego 2017 roku (17,6 tys. pasażerów), jednocześnie najgorszego miesiąca ubiegłego roku. Mamy również wzrost w stosunku do roku 2016, gdy luty zakończył się niespełna 21,5 tys. pasażerami.

 

Z oficjalnego komunikatu Portu Lotniczego Bydgoszcz wynika, że wpływ na wzrost dynamiki miały przede wszystkim połączenia z Lwowem, lotniskiem Londyn Luton oraz większej liczbie połączeń z Frankfurtem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

  • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

    Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.