Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA będzie najprawdopodobniej znacjonalizowana

PESA będzie najprawdopodobniej znacjonalizowana

Napisane przez  Ł.R. / rynek-kolejowy.pl Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 marzec 2018 17:29

Z informacji Rynku Kolejowego wynika, że ostatecznie zdecydowano się na sprzedaż udziałów PESA Bydgoszcz Polskiemu Funduszowi Rozwoju. W praktyce będzie to nacjonalizacja firmy, ale szczegóły transakcji będą dopiero ustalane. W ostatnim czasie pojawiały się informacje, iż duże zainteresowanie spółką wyraża również czeska Skoda.

Rynek Kolejowy poinformował dzisiaj, iż zarząd PESA zdecydował się na podjęcie negocjacji z podległym Skarbowi Państwa Polski Funduszem Rozwoju na wyłączność. Czyli nie będą prowadzone już rozmowy z innymi potencjalnymi inwestorami. O zasadach nacjonalizacji zdecyduje przebieg negocjacji, o których żadna ze stron na obecnym etapie, z uwagi na poufność, nie chce rozmawiać.

 

Spekuluje się, że PFR w pierwszej kolejności będzie musiał spłacić zobowiązania PESA wobec banków, które jesienią udzieliły firmy kredyt, bez którego spółka nie utrzymałaby płynności finansowej.

 

 

.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas