Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy skarżą się na hałasujące tramwaje. Oczekują ekranów akustycznych

Mieszkańcy skarżą się na hałasujące tramwaje. Oczekują ekranów akustycznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 luty 2018 10:44

Estakada tramwajowa wywołuje uciążliwość dla mieszkańców sąsiednich ulic – Harcerskiej, Inwalidów, Weteranów i Maratońskiej. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy obecni byli mieszkańcy, których ten problem dotyczy.

W ramach wystąpienia obywatelskiego na forum Rady Miasta, w imieniu mieszkańców głos zabrała Iwona Styś - Mieszkańcom przy ulicy Akademickiej w Fordonie zapewniono ochronę w postaci ekranów akustycznych, mimo że mieszkają dalej od inwestycji od nas – wskazywała. Jak tłumaczyła, domy mieszkalne znajdują się około 40 metrów od wiaduktu, po którym przejeżdża około 500 tramwajów dziennie. Styś odwołując się do prowadzonych badań akustycznych podkreślała, że wartości ekstremalne hałasu osiągały nawet 82 decybele.

 

- Najgorszy hałas, dudnienie i łoskot wywołują ciężkie Swingi z PESY. Czyżby firma sprzedała naszemu miastu buble? - oceniła Iwona Styś - W wyniku przebudowy stacji Bydgoszcz Wschód, została ona przybliżona do naszych domów. Słyszymy zapowiedzi odjazdów pociągów.

 

Mieszkańcy oczekują budowy ekranów akustycznych, a doraźnie przynajmniej zwolnienia prędkości przejazdu tramwajów po estakadzie. Według Styś rację mieszkańców popiera Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która na piśmie miała zgodzić się z występowaniem uciążliwości.

 

Na sesję Rady Miasta przybyła grupa mieszkańców

 

Spółka Tramwaj Fordon w odpowiedzi do wystąpienia obywatelskiego informuje, iż Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska na etapie opracowywania decyzji środowiskowej, zanim rozpoczęła się jeszcze budowa linii tramwajowej do Fordonu, nie wykazała potrzeby ekranów akustycznych na tym odcinku. Również w lipcu bieżącego roku RDOŚ miała wykazać wymogu budowy ekranów akustycznych.

 

Rada Miasta Bydgoszczy zobowiązała prezydenta, aby na sesję marcową przedstawił pełny raport dotyczący problemu, w oparciu o który będą mogły być podane konkretne działania – Doraźnie oczekujemy zmniejszenia prędkości przejazdu tramwajów – wyraziła oczekiwanie Styś.

 

- Wystarczy jeden telefon pana prezydenta – wtóruje jej radny Bogdan Dzakanowski.

 

Radny zapewne ma rację, ale jak łatwo można się domyśleć, będzie to skutkowało zmianami w rozkładach jazdy, co dotknie dziesiątek tysięcy bydgoszczan.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu