Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzy Toruńskiej może wkrótce powstać ścieżka rowerowa

Przy Toruńskiej może wkrótce powstać ścieżka rowerowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2018 19:40

W ostatnich miesiącach ratusz podjął kilka inicjatyw, które w praktyce doprowadzą do zwiększenia kilometrażu infrastruktury rowerowej w Bydgoszczy. Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni zajmą się natomiast propozycją autorstwa prezydenta Rafała Bruskiego, aby zbudować około 3 km ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Toruńskiej.

Jest to świeży pomysł, który pojawił się dopiero w autopoprawce do projektu lutowej korekty budżetowej, w większości radni dowiedzieli się o nim dopiero na komisjach. Projekt inwestycyjny polegający na modernizacji torowiska tramwajowego rozszerzony ma zostać również o budowę 3 kilometrowego ciągu pieszo-rowerowego. Dodatkowo powstać może parking samochodowy oraz rowerowy przy pętli tramwajowej Stomil.

 

Wartość poszerzenia inwestycji szacuje się na 18 mln zł. Jak zapowiadał na komisjach skarbnik Piotr Tomaszewski, istnieje duża szansa na pokrycie połowy tej kwoty przez Unię Europejską w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas