Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzy Toruńskiej może wkrótce powstać ścieżka rowerowa

Przy Toruńskiej może wkrótce powstać ścieżka rowerowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2018 19:40

W ostatnich miesiącach ratusz podjął kilka inicjatyw, które w praktyce doprowadzą do zwiększenia kilometrażu infrastruktury rowerowej w Bydgoszczy. Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni zajmą się natomiast propozycją autorstwa prezydenta Rafała Bruskiego, aby zbudować około 3 km ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Toruńskiej.

Jest to świeży pomysł, który pojawił się dopiero w autopoprawce do projektu lutowej korekty budżetowej, w większości radni dowiedzieli się o nim dopiero na komisjach. Projekt inwestycyjny polegający na modernizacji torowiska tramwajowego rozszerzony ma zostać również o budowę 3 kilometrowego ciągu pieszo-rowerowego. Dodatkowo powstać może parking samochodowy oraz rowerowy przy pętli tramwajowej Stomil.

 

Wartość poszerzenia inwestycji szacuje się na 18 mln zł. Jak zapowiadał na komisjach skarbnik Piotr Tomaszewski, istnieje duża szansa na pokrycie połowy tej kwoty przez Unię Europejską w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas