Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni zdecydują o dokapitalizowaniu lotniska

Radni zdecydują o dokapitalizowaniu lotniska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2018 12:04
Radni zdecydują o dokapitalizowaniu lotniska Fot: Bartosz Bieliński

W grudniu informowaliśmy, iż Sejmik Województwa zdecydował się na zakup akcji Portu Lotniczego Bydgoszcz z nowej emisji, w celu pokrycia straty operacyjnej lotniska w 2017 roku. Jutro decyzje o dokapitalizowaniu lotniska podejmować będzie natomiast Rada Miasta Bydgoszczy.

Województwo Kujawsko-Pomorskie, będące największym udziałowcem w porcie lotniczym (ponad 71% akcji) dokupiło za kwotę 3,5 mln zł 83.333 akcje o wartości 42 zł każda.

 

Korekta budżetu miasta Bydgoszczy, która będzie głosowana na środowej sesji Rady Miasta zakłada natomiast przeznaczenie nieco ponad 1,1 mln zł na zakup akcji z nowej emisji, czy proporcjonalnie do udziałów Miasta Bydgoszczy w PLB.

 

Łącznie zatem od wiodących udziałowców Port Lotniczy Bydgoszcz otrzyma (zakładając przyjęcie jutro uchwały) ponad 4,6 mln zł na pokrycie straty. Zapewne strata będzie wyższa od tej kwoty – w 2016 roku wyniosła prawie 10 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas