Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni zdecydują o dokapitalizowaniu lotniska

Radni zdecydują o dokapitalizowaniu lotniska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2018 12:04
Radni zdecydują o dokapitalizowaniu lotniska Fot: Bartosz Bieliński

W grudniu informowaliśmy, iż Sejmik Województwa zdecydował się na zakup akcji Portu Lotniczego Bydgoszcz z nowej emisji, w celu pokrycia straty operacyjnej lotniska w 2017 roku. Jutro decyzje o dokapitalizowaniu lotniska podejmować będzie natomiast Rada Miasta Bydgoszczy.

Województwo Kujawsko-Pomorskie, będące największym udziałowcem w porcie lotniczym (ponad 71% akcji) dokupiło za kwotę 3,5 mln zł 83.333 akcje o wartości 42 zł każda.

 

Korekta budżetu miasta Bydgoszczy, która będzie głosowana na środowej sesji Rady Miasta zakłada natomiast przeznaczenie nieco ponad 1,1 mln zł na zakup akcji z nowej emisji, czy proporcjonalnie do udziałów Miasta Bydgoszczy w PLB.

 

Łącznie zatem od wiodących udziałowców Port Lotniczy Bydgoszcz otrzyma (zakładając przyjęcie jutro uchwały) ponad 4,6 mln zł na pokrycie straty. Zapewne strata będzie wyższa od tej kwoty – w 2016 roku wyniosła prawie 10 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas