Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni zdecydują o dokapitalizowaniu lotniska

Radni zdecydują o dokapitalizowaniu lotniska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2018 12:04
Radni zdecydują o dokapitalizowaniu lotniska Fot: Bartosz Bieliński

W grudniu informowaliśmy, iż Sejmik Województwa zdecydował się na zakup akcji Portu Lotniczego Bydgoszcz z nowej emisji, w celu pokrycia straty operacyjnej lotniska w 2017 roku. Jutro decyzje o dokapitalizowaniu lotniska podejmować będzie natomiast Rada Miasta Bydgoszczy.

Województwo Kujawsko-Pomorskie, będące największym udziałowcem w porcie lotniczym (ponad 71% akcji) dokupiło za kwotę 3,5 mln zł 83.333 akcje o wartości 42 zł każda.

 

Korekta budżetu miasta Bydgoszczy, która będzie głosowana na środowej sesji Rady Miasta zakłada natomiast przeznaczenie nieco ponad 1,1 mln zł na zakup akcji z nowej emisji, czy proporcjonalnie do udziałów Miasta Bydgoszczy w PLB.

 

Łącznie zatem od wiodących udziałowców Port Lotniczy Bydgoszcz otrzyma (zakładając przyjęcie jutro uchwały) ponad 4,6 mln zł na pokrycie straty. Zapewne strata będzie wyższa od tej kwoty – w 2016 roku wyniosła prawie 10 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu