Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzpital Miejski utworzy rehabilitację kardiologiczną dla pacjentów po zawałach

Szpital Miejski utworzy rehabilitację kardiologiczną dla pacjentów po zawałach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 24 luty 2018 11:35
Szpital Miejski utworzy rehabilitację kardiologiczną dla pacjentów po zawałach Fot: Szpital Miejski

Kwotę 4 mln zł z Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, uzyska Szpital Miejski w Bydgoszczy na zagospodarowanie budynku nieczynnej szpitalnej kuchni. Powstanie tam m.in. oddział rehabilitacji kardiologicznej.

Budynek ma zostać rozbudowany i przebudowany – obok rehabilitacji kardiologicznej powstanie w nim również pracownia hemodynamiki. Cała wartość planowanej inwestycji to około 11,5 mln zł. Adaptacja budynku pod nową funkcję ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 

W ramach dotacji zakupiony zostanie również nowoczesny sprzęt diagnostyczno-terapeutyczny, w tym angiograf.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas