Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzpital Miejski utworzy rehabilitację kardiologiczną dla pacjentów po zawałach

Szpital Miejski utworzy rehabilitację kardiologiczną dla pacjentów po zawałach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 24 luty 2018 11:35
Szpital Miejski utworzy rehabilitację kardiologiczną dla pacjentów po zawałach Fot: Szpital Miejski

Kwotę 4 mln zł z Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, uzyska Szpital Miejski w Bydgoszczy na zagospodarowanie budynku nieczynnej szpitalnej kuchni. Powstanie tam m.in. oddział rehabilitacji kardiologicznej.

Budynek ma zostać rozbudowany i przebudowany – obok rehabilitacji kardiologicznej powstanie w nim również pracownia hemodynamiki. Cała wartość planowanej inwestycji to około 11,5 mln zł. Adaptacja budynku pod nową funkcję ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 

W ramach dotacji zakupiony zostanie również nowoczesny sprzęt diagnostyczno-terapeutyczny, w tym angiograf.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas