Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZobacz jak prezentuje się Tomasz Gollob z klocków Lego

Zobacz jak prezentuje się Tomasz Gollob z klocków Lego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 luty 2018 16:14

Do Bydgoszczy po raz kolejny zawitała Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków Lego, na której zbudowanie wykorzystano około 3-4 mln pojedynczych klocków. Dzisiaj miało miejsce odsłonięcie figury żużlowca Tomasza Golloba odwzorowanej w skali 1:1, oczywiście na motocyklu w barwach narodowych.

 

Jak wyjaśniał Rafał Szymański jest to już kolejny polski sportowiec w ten sposób wyróżniony. Prezentowanie sylwetek sportowców ma również pokazywać młodym ludziom, jak wielki wysiłek trzeba włożyć, aby osiągnąć sukces w sporcie. Do zbudowania Tomasza Golloba wykorzystano 170 tys. klocków. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał wieloletni manager żużlowca Tomasz Gaszyński. Sam zainteresowany z racji leczenia w Chinach, nie mógł być obecny przy tym wydarzeniu.

 

- Ta wystawa jest 41, którą udało nam się zorganizować na przestrzenni ostatnich lat - wyjaśniał Rafał Szymański - Mamy sporo scen historycznych – dodaje.

 

 

 

Wśród wspomnianych scen historyczny znajduje się m.in.: pierwszy krok człowieka na księżycu, niszczenie muru berlińskiego, stan wojenny w Polsce i kilometrowe kolejki do sklepów. Nie brakuje różnego rodzaju statków pływających, czy ekspozycji kolejowych na których zobaczyć możemy poruszające się efektywnie pociągi. Część ekspozycji poświęcona jest Gwiezdnym Wojnom. Największą budowlą jest replika samolotu amerykańskich prezydentów Air Force One.

 

 

 

Wystawa znajduje się na parterze Galerii Focus – od soboty 23 lutego do 15 kwietnia będzie dostępna dla zwiedzających. Wstęp jest jednak biletowany i kosztuje kilkanaście złotych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu