Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZobacz jak prezentuje się Tomasz Gollob z klocków Lego

Zobacz jak prezentuje się Tomasz Gollob z klocków Lego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 luty 2018 16:14

Do Bydgoszczy po raz kolejny zawitała Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków Lego, na której zbudowanie wykorzystano około 3-4 mln pojedynczych klocków. Dzisiaj miało miejsce odsłonięcie figury żużlowca Tomasza Golloba odwzorowanej w skali 1:1, oczywiście na motocyklu w barwach narodowych.

 

Jak wyjaśniał Rafał Szymański jest to już kolejny polski sportowiec w ten sposób wyróżniony. Prezentowanie sylwetek sportowców ma również pokazywać młodym ludziom, jak wielki wysiłek trzeba włożyć, aby osiągnąć sukces w sporcie. Do zbudowania Tomasza Golloba wykorzystano 170 tys. klocków. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał wieloletni manager żużlowca Tomasz Gaszyński. Sam zainteresowany z racji leczenia w Chinach, nie mógł być obecny przy tym wydarzeniu.

 

- Ta wystawa jest 41, którą udało nam się zorganizować na przestrzenni ostatnich lat - wyjaśniał Rafał Szymański - Mamy sporo scen historycznych – dodaje.

 

 

 

Wśród wspomnianych scen historyczny znajduje się m.in.: pierwszy krok człowieka na księżycu, niszczenie muru berlińskiego, stan wojenny w Polsce i kilometrowe kolejki do sklepów. Nie brakuje różnego rodzaju statków pływających, czy ekspozycji kolejowych na których zobaczyć możemy poruszające się efektywnie pociągi. Część ekspozycji poświęcona jest Gwiezdnym Wojnom. Największą budowlą jest replika samolotu amerykańskich prezydentów Air Force One.

 

 

 

Wystawa znajduje się na parterze Galerii Focus – od soboty 23 lutego do 15 kwietnia będzie dostępna dla zwiedzających. Wstęp jest jednak biletowany i kosztuje kilkanaście złotych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Wiadomości z regionu

Śledź nas