Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLament toruńskiej gazety w sprawie WOT

Lament toruńskiej gazety w sprawie WOT

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 styczeń 2018 00:35

Toruńskie ,,Nowości” zarzucają byłemu ministrowi Antoniemu Macierewiczowi luki w wiedzy na temat podziału kraju. Dostaje się również byłemu wiceministrowi Bartoszowi Kownackiemu. Powód? Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej będzie w Bydgoszczy.

 

Kilka tygodni temu wydawcy ,,Nowości” otrzymali na sesji Sejmiku Województwa medal – jak podkreślał marszałek Piotr Całbecki, za działanie na rzecz budowania spójności województwa kujawsko-pomorskiego. Swoje prawdziwe oblicze ,,Nowości” pokazały wczoraj - Wojska Obrony Terytorialnej. Antoni Macierewicz wolał Bydgoszcz od Torunia i przeniósł dowództwo brygady – czytamy w lamentującym tytule.

 

Jeszcze ostrzej jest już w treści artykułu - Okazuje się, że ma luki w wiedzy o podziale administracyjnym Polski. (…) Odpowiedź jest kuriozalna, bo przecież województwo kujawsko-pomorskie ma dwie stolice: Bydgoszcz i Toruń.

 

Pojawia się w publikacji również teoria spiskowa - A może wpływ na decyzję ministra Macierewicza miał jeden z jego zastępców, czyli ówczesny wiceminister Bartosz Kownacki? To poseł PiS reprezentujący w Sejmie Bydgoszcz i okolicę.

 

Decyzja o ulokowaniu dowództwa WOT w Bydgoszczy oparta była o wiele argumentów merytorycznych. Przede wszystkim w Bydgoszczy są większe możliwości lokalowe, dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej mieścić będzie się przy ulicy Warszawskiej. Dodatkowo w dowództwie będą służyć zawodowi żołnierze, którym trzeba zapewnić mieszkania, z czym jak się dowiedzieliśmy w Agencji Mienia Wojskowego byłby problem w Toruniu. Do tych faktów śledczy ,,Nowości” nie doszli. W imię budowania jedności kujawsko-pomorskiego woleli wylać jad na Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

  • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

    Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.