Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLament toruńskiej gazety w sprawie WOT

Lament toruńskiej gazety w sprawie WOT

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 styczeń 2018 00:35

Toruńskie ,,Nowości” zarzucają byłemu ministrowi Antoniemu Macierewiczowi luki w wiedzy na temat podziału kraju. Dostaje się również byłemu wiceministrowi Bartoszowi Kownackiemu. Powód? Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej będzie w Bydgoszczy.

 

Kilka tygodni temu wydawcy ,,Nowości” otrzymali na sesji Sejmiku Województwa medal – jak podkreślał marszałek Piotr Całbecki, za działanie na rzecz budowania spójności województwa kujawsko-pomorskiego. Swoje prawdziwe oblicze ,,Nowości” pokazały wczoraj - Wojska Obrony Terytorialnej. Antoni Macierewicz wolał Bydgoszcz od Torunia i przeniósł dowództwo brygady – czytamy w lamentującym tytule.

 

Jeszcze ostrzej jest już w treści artykułu - Okazuje się, że ma luki w wiedzy o podziale administracyjnym Polski. (…) Odpowiedź jest kuriozalna, bo przecież województwo kujawsko-pomorskie ma dwie stolice: Bydgoszcz i Toruń.

 

Pojawia się w publikacji również teoria spiskowa - A może wpływ na decyzję ministra Macierewicza miał jeden z jego zastępców, czyli ówczesny wiceminister Bartosz Kownacki? To poseł PiS reprezentujący w Sejmie Bydgoszcz i okolicę.

 

Decyzja o ulokowaniu dowództwa WOT w Bydgoszczy oparta była o wiele argumentów merytorycznych. Przede wszystkim w Bydgoszczy są większe możliwości lokalowe, dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej mieścić będzie się przy ulicy Warszawskiej. Dodatkowo w dowództwie będą służyć zawodowi żołnierze, którym trzeba zapewnić mieszkania, z czym jak się dowiedzieliśmy w Agencji Mienia Wojskowego byłby problem w Toruniu. Do tych faktów śledczy ,,Nowości” nie doszli. W imię budowania jedności kujawsko-pomorskiego woleli wylać jad na Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.