Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLament toruńskiej gazety w sprawie WOT

Lament toruńskiej gazety w sprawie WOT

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 styczeń 2018 00:35

Toruńskie ,,Nowości” zarzucają byłemu ministrowi Antoniemu Macierewiczowi luki w wiedzy na temat podziału kraju. Dostaje się również byłemu wiceministrowi Bartoszowi Kownackiemu. Powód? Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej będzie w Bydgoszczy.

 

Kilka tygodni temu wydawcy ,,Nowości” otrzymali na sesji Sejmiku Województwa medal – jak podkreślał marszałek Piotr Całbecki, za działanie na rzecz budowania spójności województwa kujawsko-pomorskiego. Swoje prawdziwe oblicze ,,Nowości” pokazały wczoraj - Wojska Obrony Terytorialnej. Antoni Macierewicz wolał Bydgoszcz od Torunia i przeniósł dowództwo brygady – czytamy w lamentującym tytule.

 

Jeszcze ostrzej jest już w treści artykułu - Okazuje się, że ma luki w wiedzy o podziale administracyjnym Polski. (…) Odpowiedź jest kuriozalna, bo przecież województwo kujawsko-pomorskie ma dwie stolice: Bydgoszcz i Toruń.

 

Pojawia się w publikacji również teoria spiskowa - A może wpływ na decyzję ministra Macierewicza miał jeden z jego zastępców, czyli ówczesny wiceminister Bartosz Kownacki? To poseł PiS reprezentujący w Sejmie Bydgoszcz i okolicę.

 

Decyzja o ulokowaniu dowództwa WOT w Bydgoszczy oparta była o wiele argumentów merytorycznych. Przede wszystkim w Bydgoszczy są większe możliwości lokalowe, dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej mieścić będzie się przy ulicy Warszawskiej. Dodatkowo w dowództwie będą służyć zawodowi żołnierze, którym trzeba zapewnić mieszkania, z czym jak się dowiedzieliśmy w Agencji Mienia Wojskowego byłby problem w Toruniu. Do tych faktów śledczy ,,Nowości” nie doszli. W imię budowania jedności kujawsko-pomorskiego woleli wylać jad na Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.