Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUkraińcy będą uczyć się od Bydgoszczy ekologii

Ukraińcy będą uczyć się od Bydgoszczy ekologii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 styczeń 2018 00:30

Pracownicy bydgoskiej spółki komunalnej ProNatura oraz ratusza poprowadzą w ukraińskim Krzemieńczuku seminarium dla samorządowców poświęcone zagadnieniom związanym z gospodarką odpadami komunalnymi oraz ekologią. Krzemieńczuk od ponad dekady jest miastem partnerskim Bydgoszczy.

W przyszłym tygodniu w Krzemieńczuku (miasto liczące około 223 tys. mieszkańców) odbędzie się seminarium „Kremenchuk Invest” - Zaprezentowane zostaną zasady działania systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Bydgoszczy, przyjęte rozwiązania oraz uwarunkowania prawne. ProNatura podzieli się doświadczeniami z eksploatacji Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych, ze szczególnym uwzględnieniem wdrożonej przez spółkę strategii edukacji ekologicznej oraz narzędzi komunikacji z mieszkańcami – informuje spółka ProNatura.

 

Delegacja bydgoska spotka się również z merem tego miasta Vitalijem Maletskym. W maju 2016 roku spółka ProNatura podpisała z ,,Kremenchuk Invest” umowę o współpracy.

 

Ciekawostką odnośnie Krzemieńczuka jest nadanie tej kozackiej osadzie praw miejskich w XVI wieku przez polskiego króla Jana Kazimierza. Obecnie jest to jedno z najbardziej rozwiniętych miast Ukrainy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo
 • Udany skok ze spadochronem posła Skuteckiego

  Co ciekawego w polityce słychać? Dobiega końca proces kształtowania list, choć nie trzeba się też aż tak śpieszyć, bo ostateczny termin rejestracji kandydatów minie dopiero 3 września. W ostatnim tygodniu poznaliśmy całą listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, potwierdziły się jedynki komitetach Lewicy i PSL-Kukiz.

Wiadomości z regionu

Śledź nas