Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUkraińcy będą uczyć się od Bydgoszczy ekologii

Ukraińcy będą uczyć się od Bydgoszczy ekologii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 styczeń 2018 00:30

Pracownicy bydgoskiej spółki komunalnej ProNatura oraz ratusza poprowadzą w ukraińskim Krzemieńczuku seminarium dla samorządowców poświęcone zagadnieniom związanym z gospodarką odpadami komunalnymi oraz ekologią. Krzemieńczuk od ponad dekady jest miastem partnerskim Bydgoszczy.

W przyszłym tygodniu w Krzemieńczuku (miasto liczące około 223 tys. mieszkańców) odbędzie się seminarium „Kremenchuk Invest” - Zaprezentowane zostaną zasady działania systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Bydgoszczy, przyjęte rozwiązania oraz uwarunkowania prawne. ProNatura podzieli się doświadczeniami z eksploatacji Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych, ze szczególnym uwzględnieniem wdrożonej przez spółkę strategii edukacji ekologicznej oraz narzędzi komunikacji z mieszkańcami – informuje spółka ProNatura.

 

Delegacja bydgoska spotka się również z merem tego miasta Vitalijem Maletskym. W maju 2016 roku spółka ProNatura podpisała z ,,Kremenchuk Invest” umowę o współpracy.

 

Ciekawostką odnośnie Krzemieńczuka jest nadanie tej kozackiej osadzie praw miejskich w XVI wieku przez polskiego króla Jana Kazimierza. Obecnie jest to jedno z najbardziej rozwiniętych miast Ukrainy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Kownacki
Jasiakiewicz

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.