Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUkraińcy będą uczyć się od Bydgoszczy ekologii

Ukraińcy będą uczyć się od Bydgoszczy ekologii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 styczeń 2018 00:30

Pracownicy bydgoskiej spółki komunalnej ProNatura oraz ratusza poprowadzą w ukraińskim Krzemieńczuku seminarium dla samorządowców poświęcone zagadnieniom związanym z gospodarką odpadami komunalnymi oraz ekologią. Krzemieńczuk od ponad dekady jest miastem partnerskim Bydgoszczy.

W przyszłym tygodniu w Krzemieńczuku (miasto liczące około 223 tys. mieszkańców) odbędzie się seminarium „Kremenchuk Invest” - Zaprezentowane zostaną zasady działania systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Bydgoszczy, przyjęte rozwiązania oraz uwarunkowania prawne. ProNatura podzieli się doświadczeniami z eksploatacji Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych, ze szczególnym uwzględnieniem wdrożonej przez spółkę strategii edukacji ekologicznej oraz narzędzi komunikacji z mieszkańcami – informuje spółka ProNatura.

 

Delegacja bydgoska spotka się również z merem tego miasta Vitalijem Maletskym. W maju 2016 roku spółka ProNatura podpisała z ,,Kremenchuk Invest” umowę o współpracy.

 

Ciekawostką odnośnie Krzemieńczuka jest nadanie tej kozackiej osadzie praw miejskich w XVI wieku przez polskiego króla Jana Kazimierza. Obecnie jest to jedno z najbardziej rozwiniętych miast Ukrainy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny remis Zawiszy w przygotowaniach do rundy jesiennej

  W sobotę, w samo południe, rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy V-ligowcami Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Tczew (okręg malborski). Podobnie jak ubiegłotygodniowy sparing ze Spartą Brodnica, mecz ten zakończył się remisem.

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.