Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDymisja Kownackiego oficjalnie potwierdzona

Dymisja Kownackiego oficjalnie potwierdzona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 styczeń 2018 15:41

Premier Mateusz Morawiecki odwołał oficjalnie z funkcji wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego, który w Sejmie reprezentuje okręg bydgoski. Nieoficjalna informacja o jego dymisji pojawiła się w piątek, jednak formalnie dymisję otrzymał dopiero dzisiaj.

Obowiązki Bartosza Kownackiego przejmie Sebastian Chwałek, który będzie odpowiadał za modernizację armii i wojskową służbę zdrowia. Wcześniej Chwałek był podsekretarzem stanu w MSWiA. Można powiedzieć, że nowy minister obrony Mariusz Błaszczak, otoczył się swoimi dawnymi współpracownikami z MSWiA.

 

Podsekretarz Chwałek kilka razy gościł w Bydgoszczy. W kwietniu ubiegłego roku poinformował w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, o przekazaniu 10 mln zł przez MSWiA na wzmocnienie wału przeciwpowodziowego pomiędzy Łęgnowem i Otorowem.

 

Miesiąc wcześniej w Sejmie reprezentował on rząd w dyskusji o metropoliach. Poinformował wówczas, że na chwilę obecną rząd widzi potrzebę utworzenia metropolii na Śląsku i wokół stolicy. O kolejnych metropoliach będzie można pomyśleć w przyszłości, ale nie w oparciu o jednakowe zasady, lecz trzeba dla każdej metropolii poszukać indywidualnych rozwiązań.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu