Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDymisja Kownackiego oficjalnie potwierdzona

Dymisja Kownackiego oficjalnie potwierdzona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 styczeń 2018 15:41

Premier Mateusz Morawiecki odwołał oficjalnie z funkcji wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego, który w Sejmie reprezentuje okręg bydgoski. Nieoficjalna informacja o jego dymisji pojawiła się w piątek, jednak formalnie dymisję otrzymał dopiero dzisiaj.

Obowiązki Bartosza Kownackiego przejmie Sebastian Chwałek, który będzie odpowiadał za modernizację armii i wojskową służbę zdrowia. Wcześniej Chwałek był podsekretarzem stanu w MSWiA. Można powiedzieć, że nowy minister obrony Mariusz Błaszczak, otoczył się swoimi dawnymi współpracownikami z MSWiA.

 

Podsekretarz Chwałek kilka razy gościł w Bydgoszczy. W kwietniu ubiegłego roku poinformował w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, o przekazaniu 10 mln zł przez MSWiA na wzmocnienie wału przeciwpowodziowego pomiędzy Łęgnowem i Otorowem.

 

Miesiąc wcześniej w Sejmie reprezentował on rząd w dyskusji o metropoliach. Poinformował wówczas, że na chwilę obecną rząd widzi potrzebę utworzenia metropolii na Śląsku i wokół stolicy. O kolejnych metropoliach będzie można pomyśleć w przyszłości, ale nie w oparciu o jednakowe zasady, lecz trzeba dla każdej metropolii poszukać indywidualnych rozwiązań.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.