Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDymisja Kownackiego oficjalnie potwierdzona

Dymisja Kownackiego oficjalnie potwierdzona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 styczeń 2018 15:41

Premier Mateusz Morawiecki odwołał oficjalnie z funkcji wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego, który w Sejmie reprezentuje okręg bydgoski. Nieoficjalna informacja o jego dymisji pojawiła się w piątek, jednak formalnie dymisję otrzymał dopiero dzisiaj.

Obowiązki Bartosza Kownackiego przejmie Sebastian Chwałek, który będzie odpowiadał za modernizację armii i wojskową służbę zdrowia. Wcześniej Chwałek był podsekretarzem stanu w MSWiA. Można powiedzieć, że nowy minister obrony Mariusz Błaszczak, otoczył się swoimi dawnymi współpracownikami z MSWiA.

 

Podsekretarz Chwałek kilka razy gościł w Bydgoszczy. W kwietniu ubiegłego roku poinformował w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, o przekazaniu 10 mln zł przez MSWiA na wzmocnienie wału przeciwpowodziowego pomiędzy Łęgnowem i Otorowem.

 

Miesiąc wcześniej w Sejmie reprezentował on rząd w dyskusji o metropoliach. Poinformował wówczas, że na chwilę obecną rząd widzi potrzebę utworzenia metropolii na Śląsku i wokół stolicy. O kolejnych metropoliach będzie można pomyśleć w przyszłości, ale nie w oparciu o jednakowe zasady, lecz trzeba dla każdej metropolii poszukać indywidualnych rozwiązań.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.