Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDymisja Kownackiego oficjalnie potwierdzona

Dymisja Kownackiego oficjalnie potwierdzona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 styczeń 2018 15:41

Premier Mateusz Morawiecki odwołał oficjalnie z funkcji wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego, który w Sejmie reprezentuje okręg bydgoski. Nieoficjalna informacja o jego dymisji pojawiła się w piątek, jednak formalnie dymisję otrzymał dopiero dzisiaj.

Obowiązki Bartosza Kownackiego przejmie Sebastian Chwałek, który będzie odpowiadał za modernizację armii i wojskową służbę zdrowia. Wcześniej Chwałek był podsekretarzem stanu w MSWiA. Można powiedzieć, że nowy minister obrony Mariusz Błaszczak, otoczył się swoimi dawnymi współpracownikami z MSWiA.

 

Podsekretarz Chwałek kilka razy gościł w Bydgoszczy. W kwietniu ubiegłego roku poinformował w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, o przekazaniu 10 mln zł przez MSWiA na wzmocnienie wału przeciwpowodziowego pomiędzy Łęgnowem i Otorowem.

 

Miesiąc wcześniej w Sejmie reprezentował on rząd w dyskusji o metropoliach. Poinformował wówczas, że na chwilę obecną rząd widzi potrzebę utworzenia metropolii na Śląsku i wokół stolicy. O kolejnych metropoliach będzie można pomyśleć w przyszłości, ale nie w oparciu o jednakowe zasady, lecz trzeba dla każdej metropolii poszukać indywidualnych rozwiązań.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas