Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTańsze bilety dla uczniów mogłyby obowiązywać już od marca

Tańsze bilety dla uczniów mogłyby obowiązywać już od marca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 styczeń 2018 07:31
Tańsze bilety dla uczniów mogłyby obowiązywać już od marca Fot: Bartosz Bieliński

Główny postulat lewicy do budżetu miasta na rok 2018 zakładał wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uczniów w komunikacji miejskiej. Koalicjantów z Platformy Obywatelskiej lewicy w pełni nie udało się przekonać, ale uzgodniono pewne rozwiązanie kompromisowe, które być może w styczniu uchwali Rada Miasta Bydgoszczy.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował wczoraj, iż przygotowały jego służby projektu uchwał, które pozwoliłyby wprowadzić daleko idące ulgi dla uczniów już od marca.

 

Na bezpłatną komunikację publiczną będą mogły liczyć tylko najbiedniejsze dzieci, którym prezydent przyznał w drodze administracyjnej stypendium socjalne. Nadal z opłat będą zwolnione również dzieci w wieku do 4 lat, jak to ma miejsce obecnie.

 

Nowościami będą dwa bilety Bilet Uczniowski oraz Bilet Malucha. Nie różnią się one od siebie zbyt wiele – ten pierwszy dedykowany będzie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów (do czasu wygaszenia) drugi zaś będzie obejmował dzieci po 4 roku życia, do czasu rozpoczęcia nauki w ramach obowiązku szkolnego. Zakłada on możliwość zakupu biletu miesięcznego w cenie 10 zł lub rocznego w cenie 100 zł. Zarówno bilet bezpłatny dla posiadaczy stypendiów socjalnych oraz bilety Uczniowski i Malucha, będą zakodowane na Bydgoskiej Karcie Miejskiej.

 

Większe zmiany za pół roku

Prezydent Rafał Bruski podtrzymuje wyrażoną na jednej z debat zapowiedź, iż w II połowie bieżącego roku może dojść do większej rewolucji taryfowej, co ma związek z kończącą się umową na obsługę Bydgoskiej Karty Miejskiej, która została podpisana jeszcze za czasów prezydentury Konstantego Dombrowicza.

 

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz chce, aby nowy system umożliwiał np. rozliczanie opłaty od ilości przejechanych przystanków. Zyskaliby na tym pasażerowie, którzy jeżdżą na mniejsze odległości, na których muszą kasować obecnie cały bilet.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.