Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTańsze bilety dla uczniów mogłyby obowiązywać już od marca

Tańsze bilety dla uczniów mogłyby obowiązywać już od marca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 styczeń 2018 07:31
Tańsze bilety dla uczniów mogłyby obowiązywać już od marca Fot: Bartosz Bieliński

Główny postulat lewicy do budżetu miasta na rok 2018 zakładał wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uczniów w komunikacji miejskiej. Koalicjantów z Platformy Obywatelskiej lewicy w pełni nie udało się przekonać, ale uzgodniono pewne rozwiązanie kompromisowe, które być może w styczniu uchwali Rada Miasta Bydgoszczy.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował wczoraj, iż przygotowały jego służby projektu uchwał, które pozwoliłyby wprowadzić daleko idące ulgi dla uczniów już od marca.

 

Na bezpłatną komunikację publiczną będą mogły liczyć tylko najbiedniejsze dzieci, którym prezydent przyznał w drodze administracyjnej stypendium socjalne. Nadal z opłat będą zwolnione również dzieci w wieku do 4 lat, jak to ma miejsce obecnie.

 

Nowościami będą dwa bilety Bilet Uczniowski oraz Bilet Malucha. Nie różnią się one od siebie zbyt wiele – ten pierwszy dedykowany będzie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów (do czasu wygaszenia) drugi zaś będzie obejmował dzieci po 4 roku życia, do czasu rozpoczęcia nauki w ramach obowiązku szkolnego. Zakłada on możliwość zakupu biletu miesięcznego w cenie 10 zł lub rocznego w cenie 100 zł. Zarówno bilet bezpłatny dla posiadaczy stypendiów socjalnych oraz bilety Uczniowski i Malucha, będą zakodowane na Bydgoskiej Karcie Miejskiej.

 

Większe zmiany za pół roku

Prezydent Rafał Bruski podtrzymuje wyrażoną na jednej z debat zapowiedź, iż w II połowie bieżącego roku może dojść do większej rewolucji taryfowej, co ma związek z kończącą się umową na obsługę Bydgoskiej Karty Miejskiej, która została podpisana jeszcze za czasów prezydentury Konstantego Dombrowicza.

 

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz chce, aby nowy system umożliwiał np. rozliczanie opłaty od ilości przejechanych przystanków. Zyskaliby na tym pasażerowie, którzy jeżdżą na mniejsze odległości, na których muszą kasować obecnie cały bilet.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

  • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

    Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.