Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski sztab WOŚP podał pierwsze szacunki

Bydgoski sztab WOŚP podał pierwsze szacunki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 14 styczeń 2018 22:31
Bydgoski sztab WOŚP podał pierwsze szacunki Fot: Bogusław Białas

Za nami 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, choć tak nie do końca, bowiem jeszcze przez najbliższe dni będą prowadzone licytacje. Poznaliśmy wstępne szacunki bydgoskiego sztabu na godzinę 20:00.

 

Centralnym miejscem, gdzie grała nad Brdą Orkiestra był Stary Rynek. Tak jak zwykle pojawili się bydgoszczanie, aby wspólnie się dobrze bawić. Oprócz koncertu pojawiło się również wiele atrakcji towarzyszących. Punktem kulminacyjnym było światełko do nieba o godzinie 20:00. (zobacz jak wyglądało Światełko do nieba z lotu ptaka)

 

Pierwsze szacunki na godzinę 20:00 dla Bydgoszczy wskazują, że udało się zebrać ponad 141 tys. zł. Nie jest to może w porównaniu z ubiegłymi latami kwota aż tak duża, ale cały czas będzie rosła, stąd też podsumować 26 Finał będziemy mogli na dobre dopiero za kilka dni. W dzieło WOŚP włączyli się również bydgoscy samorządowcy, z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim. O powodzeniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy decydują jednak wolontariusze, którzy jak co roku, chętnie kwestowali do puszek.

 

 

 

Fot: Dream White Studio www.StudioDW.pl

 

W skali Polski – na godzinę 22:00 licznik WOŚP pokazuje przekroczenie 45 mln zł.

 

 


Bydgoski akcent pojawił się już w ubiegły weekend, podczas inauguracji 26 Finału WOŚP w Chinach, gdzie Jerzemu Owsiakowi towarzyszył w Pekinie i Szanghaju zespół Roan oraz zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.