Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski sztab WOŚP podał pierwsze szacunki

Bydgoski sztab WOŚP podał pierwsze szacunki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 14 styczeń 2018 22:31
Bydgoski sztab WOŚP podał pierwsze szacunki Fot: Bogusław Białas

Za nami 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, choć tak nie do końca, bowiem jeszcze przez najbliższe dni będą prowadzone licytacje. Poznaliśmy wstępne szacunki bydgoskiego sztabu na godzinę 20:00.

 

Centralnym miejscem, gdzie grała nad Brdą Orkiestra był Stary Rynek. Tak jak zwykle pojawili się bydgoszczanie, aby wspólnie się dobrze bawić. Oprócz koncertu pojawiło się również wiele atrakcji towarzyszących. Punktem kulminacyjnym było światełko do nieba o godzinie 20:00. (zobacz jak wyglądało Światełko do nieba z lotu ptaka)

 

Pierwsze szacunki na godzinę 20:00 dla Bydgoszczy wskazują, że udało się zebrać ponad 141 tys. zł. Nie jest to może w porównaniu z ubiegłymi latami kwota aż tak duża, ale cały czas będzie rosła, stąd też podsumować 26 Finał będziemy mogli na dobre dopiero za kilka dni. W dzieło WOŚP włączyli się również bydgoscy samorządowcy, z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim. O powodzeniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy decydują jednak wolontariusze, którzy jak co roku, chętnie kwestowali do puszek.

 

 

 

Fot: Dream White Studio www.StudioDW.pl

 

W skali Polski – na godzinę 22:00 licznik WOŚP pokazuje przekroczenie 45 mln zł.

 

 


Bydgoski akcent pojawił się już w ubiegły weekend, podczas inauguracji 26 Finału WOŚP w Chinach, gdzie Jerzemu Owsiakowi towarzyszył w Pekinie i Szanghaju zespół Roan oraz zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny remis Zawiszy w przygotowaniach do rundy jesiennej

  W sobotę, w samo południe, rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy V-ligowcami Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Tczew (okręg malborski). Podobnie jak ubiegłotygodniowy sparing ze Spartą Brodnica, mecz ten zakończył się remisem.

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.