Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski sztab WOŚP podał pierwsze szacunki

Bydgoski sztab WOŚP podał pierwsze szacunki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 14 styczeń 2018 22:31
Bydgoski sztab WOŚP podał pierwsze szacunki Fot: Bogusław Białas

Za nami 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, choć tak nie do końca, bowiem jeszcze przez najbliższe dni będą prowadzone licytacje. Poznaliśmy wstępne szacunki bydgoskiego sztabu na godzinę 20:00.

 

Centralnym miejscem, gdzie grała nad Brdą Orkiestra był Stary Rynek. Tak jak zwykle pojawili się bydgoszczanie, aby wspólnie się dobrze bawić. Oprócz koncertu pojawiło się również wiele atrakcji towarzyszących. Punktem kulminacyjnym było światełko do nieba o godzinie 20:00. (zobacz jak wyglądało Światełko do nieba z lotu ptaka)

 

Pierwsze szacunki na godzinę 20:00 dla Bydgoszczy wskazują, że udało się zebrać ponad 141 tys. zł. Nie jest to może w porównaniu z ubiegłymi latami kwota aż tak duża, ale cały czas będzie rosła, stąd też podsumować 26 Finał będziemy mogli na dobre dopiero za kilka dni. W dzieło WOŚP włączyli się również bydgoscy samorządowcy, z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim. O powodzeniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy decydują jednak wolontariusze, którzy jak co roku, chętnie kwestowali do puszek.

 

 

 

Fot: Dream White Studio www.StudioDW.pl

 

W skali Polski – na godzinę 22:00 licznik WOŚP pokazuje przekroczenie 45 mln zł.

 

 


Bydgoski akcent pojawił się już w ubiegły weekend, podczas inauguracji 26 Finału WOŚP w Chinach, gdzie Jerzemu Owsiakowi towarzyszył w Pekinie i Szanghaju zespół Roan oraz zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

  • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

    Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.