Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCiekawe licytacje bydgoskiego sztabu WOŚP

Ciekawe licytacje bydgoskiego sztabu WOŚP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 14 styczeń 2018 16:28
Ciekawe licytacje bydgoskiego sztabu WOŚP media.wosp.org.pl

Od rana w całej Polsce trwa finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem jest wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Szacunki z godziny 16 wskazują, iż udało się zebrać prawie 19 mln zł.

Miejscem centralnym jeżeli chodzi o finał WOŚP jest tradycyjnie Stary Rynek. O godzinie 20:00 odbędzie się tradycyjne Światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni. W trakcie bydgoskiego finału zagrają m.in.: Hemp Gru i Monika Lewczuk.

 

Co roku w ramach WOŚP odbywają się również licytacje ciekawych przedmiotów. Były marszałek Sejmu RP Radosław Sikorski proponuje wspólną wycieczkę rowerową – na chwilę obecną ta aukcja osiągnęła pułap 5,7 tys. zł. Natomiast radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz wystawił odłamek od bomby z Kragujewca z Serbii - 8 września 1999 r mieszkańcy Bydgoszczy i bydgoskie firmy pośpieszyły z pomocą humanitarną mieszkańcom miasta Kragujewac w Serbii . Z tym miastem Bydgoszcz od 30 lat utrzymywała stosunki partnerskie . Wyjazd miasto Bydgoszcz organizowało wspólnie z Oddziałem Wojewódzkim PCK w Bydgoszczy. Przekazaliśmy mieszkańcom Kragujewca 60 ton darów / 3 tiry / najbardziej potrzebnych artykułów takich jak środki czystości , środki do dezynfekcji , olej jadalny ,cukier itp . Na miejscu zobaczyliśmy dramat wojny , dramat mieszkańców Kragujewca .Władze tego miasta pokazały nam także zbombardowane Zakłady Zastawy . Na posadzce Zakładów tysiące odłamków bomb . Totalne zniszczenia ! Szanujmy i doceniajmy Pokój!

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo
 • Udany skok ze spadochronem posła Skuteckiego

  Co ciekawego w polityce słychać? Dobiega końca proces kształtowania list, choć nie trzeba się też aż tak śpieszyć, bo ostateczny termin rejestracji kandydatów minie dopiero 3 września. W ostatnim tygodniu poznaliśmy całą listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, potwierdziły się jedynki komitetach Lewicy i PSL-Kukiz.

Wiadomości z regionu

Śledź nas