Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCiekawe licytacje bydgoskiego sztabu WOŚP

Ciekawe licytacje bydgoskiego sztabu WOŚP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 14 styczeń 2018 16:28
Ciekawe licytacje bydgoskiego sztabu WOŚP media.wosp.org.pl

Od rana w całej Polsce trwa finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem jest wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Szacunki z godziny 16 wskazują, iż udało się zebrać prawie 19 mln zł.

Miejscem centralnym jeżeli chodzi o finał WOŚP jest tradycyjnie Stary Rynek. O godzinie 20:00 odbędzie się tradycyjne Światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni. W trakcie bydgoskiego finału zagrają m.in.: Hemp Gru i Monika Lewczuk.

 

Co roku w ramach WOŚP odbywają się również licytacje ciekawych przedmiotów. Były marszałek Sejmu RP Radosław Sikorski proponuje wspólną wycieczkę rowerową – na chwilę obecną ta aukcja osiągnęła pułap 5,7 tys. zł. Natomiast radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz wystawił odłamek od bomby z Kragujewca z Serbii - 8 września 1999 r mieszkańcy Bydgoszczy i bydgoskie firmy pośpieszyły z pomocą humanitarną mieszkańcom miasta Kragujewac w Serbii . Z tym miastem Bydgoszcz od 30 lat utrzymywała stosunki partnerskie . Wyjazd miasto Bydgoszcz organizowało wspólnie z Oddziałem Wojewódzkim PCK w Bydgoszczy. Przekazaliśmy mieszkańcom Kragujewca 60 ton darów / 3 tiry / najbardziej potrzebnych artykułów takich jak środki czystości , środki do dezynfekcji , olej jadalny ,cukier itp . Na miejscu zobaczyliśmy dramat wojny , dramat mieszkańców Kragujewca .Władze tego miasta pokazały nam także zbombardowane Zakłady Zastawy . Na posadzce Zakładów tysiące odłamków bomb . Totalne zniszczenia ! Szanujmy i doceniajmy Pokój!

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.