Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoscy radni złożyli poprawkę w sprawie czwartego kręgu Opery

Bydgoscy radni złożyli poprawkę w sprawie czwartego kręgu Opery

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 listopad 2017 07:12
Bydgoscy radni złożyli poprawkę w sprawie czwartego kręgu Opery Fot: UMB

Wczoraj (w poniedziałek) czwórka radnych wojewódzkich – Dorota Jakuta (PO), Roman Jasiakiewicz (niezależny), Michał Krzemkowski (PiS) oraz Andrzej Walkowiak (Porozumienie) złożyli w biurze Sejmiku Województw poprawkę do projektu budżetu województwa na rok 2018, zakładającą uwzględnienie funduszy na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy Opery Nova.

W piątek radni wojewódzcy z Bydgoszczy, na konferencji prasowej wyrazili ubolewanie, iż w zaprezentowanym przez marszałka projekcie budżetu zabrakło funduszy na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy czwartego kręgu Opery Nova - Wiemy wszyscy jakie padały deklaracje, o budowie czwartego kręgu mówi się wiele miesięcy, niestety w budżecie województwa na to zadanie inwestycyjne nie znalazły się żadne środki – ubolewała radna Dorota Jakuta. Jednocześnie przypominając, iż na współpracę przy przygotowaniu tej inwestycji zobowiązało się Województwo Kujawsko-Pomorskie w porozumieniu zawartym w lutym z Miastem Bydgoszcz.

 

W trakcie obrad poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa, czwórka bydgoskich radnych zgłosiła wspólną poprawkę budżetową, aby na potrzeby opracowania projektu rozbudowy Opery Nova przeznaczyć w 2018 roku kwotę 1,5 mln zł. Poprawka powinna zostać głosowana w grudniu, podczas budżetowej sesji sejmiku, na której uchwalony ma zostać budżet na rok 2018.

 

 

Pod poprawką bydgoskich radnych nie chciał się podpisać prof. Maciej Świątkowski (PO), który przyznał, iż dla niego akurat temat rozbudowy Opery nie jest aż takim priorytetem jak rozwój bydgoskich uczelni wyższych.

 

Drugie 1,5 mln zł na opracowanie dokumentacji miałoby przeznaczyć Miasto Bydgoszcz. W tej kwestii jest zgoda prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu