Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoscy radni złożyli poprawkę w sprawie czwartego kręgu Opery

Bydgoscy radni złożyli poprawkę w sprawie czwartego kręgu Opery

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 listopad 2017 07:12
Bydgoscy radni złożyli poprawkę w sprawie czwartego kręgu Opery Fot: UMB

Wczoraj (w poniedziałek) czwórka radnych wojewódzkich – Dorota Jakuta (PO), Roman Jasiakiewicz (niezależny), Michał Krzemkowski (PiS) oraz Andrzej Walkowiak (Porozumienie) złożyli w biurze Sejmiku Województw poprawkę do projektu budżetu województwa na rok 2018, zakładającą uwzględnienie funduszy na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy Opery Nova.

W piątek radni wojewódzcy z Bydgoszczy, na konferencji prasowej wyrazili ubolewanie, iż w zaprezentowanym przez marszałka projekcie budżetu zabrakło funduszy na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy czwartego kręgu Opery Nova - Wiemy wszyscy jakie padały deklaracje, o budowie czwartego kręgu mówi się wiele miesięcy, niestety w budżecie województwa na to zadanie inwestycyjne nie znalazły się żadne środki – ubolewała radna Dorota Jakuta. Jednocześnie przypominając, iż na współpracę przy przygotowaniu tej inwestycji zobowiązało się Województwo Kujawsko-Pomorskie w porozumieniu zawartym w lutym z Miastem Bydgoszcz.

 

W trakcie obrad poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa, czwórka bydgoskich radnych zgłosiła wspólną poprawkę budżetową, aby na potrzeby opracowania projektu rozbudowy Opery Nova przeznaczyć w 2018 roku kwotę 1,5 mln zł. Poprawka powinna zostać głosowana w grudniu, podczas budżetowej sesji sejmiku, na której uchwalony ma zostać budżet na rok 2018.

 

 

Pod poprawką bydgoskich radnych nie chciał się podpisać prof. Maciej Świątkowski (PO), który przyznał, iż dla niego akurat temat rozbudowy Opery nie jest aż takim priorytetem jak rozwój bydgoskich uczelni wyższych.

 

Drugie 1,5 mln zł na opracowanie dokumentacji miałoby przeznaczyć Miasto Bydgoszcz. W tej kwestii jest zgoda prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas