Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJak lotnisko ma się rozwijać skoro nawet politycy latają od konkurencji?

Jak lotnisko ma się rozwijać skoro nawet politycy latają od konkurencji?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 listopad 2017 00:21
Jak lotnisko ma się rozwijać skoro nawet politycy latają od konkurencji? Fot: Bartosz Bieliński

Do niezbyt optymistycznych informacji o spadającej liczby pasażerów Portu Lotniczego Bydgoszcz zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Okazuje się, że nawet większościowy udziałowiec portu organizując misje zagraniczne misje, nie specjalnie kieruje się patriotyzmem lokalnym i interesem własnej spółki. W takiej sytuacji należy zadać sobie pytanie – jak port ma się rozwijać, skoro nawet Urząd Marszałkowski lata od konkurencji?

W kuluarach samorządu wojewódzkiego powstało sformułowanie, iż przy Urzędzie Marszałkowskim działa biuro podróży. Jest to żartobliwe określenie organizowanych przez Urząd Marszałkowski wypadów w różne części Europy i świata, na które zapraszani są również radni województwa. Za wszystko płaci oczywiście podatnik.

 

W czerwcu w Edynburgu w Szkocji odbył się koncert znakomitego pianisty z Nakła nad Notecią, później przez edukację związanego z Bydgoszczą, Rafał Blechacza organizowany przez województwo kujawsko-pomorskie. Oprócz artysty do Szkocji polecieli również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz grupa radnych wojewódzkich. Koncert miał być elementem promocji marki naszego województwa.

 

Edynburg oddalony jest od Glasgow do którego w sezonie letnim latają dwa razy w tygodniu samoloty z Bydgoszczy, stąd też naturalnie wydawało się, że przelot odbywać będzie się z tego miasta. Tak się jednak nie stało, bowiem postanowiono polecieć z lotniska w Gdańsku, jednocześnie zapewniając zaproszonym urzędnikom i politykom transport z Torunia do Gdańska.

 

Taką decyzję tłumaczyć można faktem, iż według rozkładu lotów z Trójmiasta można było dolecieć dzień bliżej koncertu. Organizatorem również koncertu był jednak Urząd Marszałkowski, który planując termin koncertu, powinien również uwzględnić całą logistykę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu