Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCmentarz Bohaterów Bydgoszczy czeka odnowienie

Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy czeka odnowienie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 październik 2017 12:26

Od kilku lat 1 września, aby uczcić ofiary II wojny światowej oraz dywersji niemieckiej z 3 i 4 września, zbieramy się na cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy na Wzgórzu Bydgoszczy. Spoczywają tam ofiary tamtego mrocznego okresu, znajdują się też symboliczne groby bydgoskich samorządowców, w tym prezydenta Leona Barciszewskiego, których ciała nie zostały nigdy zidentyfikowane.

Jeszcze w październiku rozpocznie się remont infrastruktury tej bydgoskiej nekropolii przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak informuje bydgoski ratusz planowane jest odnowienie metalowego ogrodzenia wraz z podmurówką. Bardziej estetyczna będzie również brama wejściowa. Wartość planowanych prac wyniesie 107 tys. zł, z czego 80% pochodzić będzie z ministerstwa.

 

Odnowienie Cmentarza Bohaterów Bydgoszczy będzie elementem większego planu rewitalizacji tzw. skarpy południowej położonej na dwóch wzgórzach: Dąbrowskiego i Wolności.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Sejmik chce uczcić 100. lecie powrotu Kujaw i Pomorza do Polski. Projekt stanowiska słaby

    W poniedziałek 16 grudnia na Sejmiku Województwa planowane jest przyjęcie stanowiska w sprawie uczczenia 100. Rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski. Wątpliwości może budzić już jednak treść zaproponowanego dokumentu, w którym zapomina się nawet wspomnieć o Powstaniu Wielkopolskim.

  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas