Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCmentarz Bohaterów Bydgoszczy czeka odnowienie

Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy czeka odnowienie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 październik 2017 12:26

Od kilku lat 1 września, aby uczcić ofiary II wojny światowej oraz dywersji niemieckiej z 3 i 4 września, zbieramy się na cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy na Wzgórzu Bydgoszczy. Spoczywają tam ofiary tamtego mrocznego okresu, znajdują się też symboliczne groby bydgoskich samorządowców, w tym prezydenta Leona Barciszewskiego, których ciała nie zostały nigdy zidentyfikowane.

Jeszcze w październiku rozpocznie się remont infrastruktury tej bydgoskiej nekropolii przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak informuje bydgoski ratusz planowane jest odnowienie metalowego ogrodzenia wraz z podmurówką. Bardziej estetyczna będzie również brama wejściowa. Wartość planowanych prac wyniesie 107 tys. zł, z czego 80% pochodzić będzie z ministerstwa.

 

Odnowienie Cmentarza Bohaterów Bydgoszczy będzie elementem większego planu rewitalizacji tzw. skarpy południowej położonej na dwóch wzgórzach: Dąbrowskiego i Wolności.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas