Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTak wygląda właściwie funkcjonujący ,,korytarz ratunkowy”

Tak wygląda właściwie funkcjonujący ,,korytarz ratunkowy”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 wrzesień 2017 07:55

Po wypadku niezwykle ważny jest czas przybycia służb ratunkowych, od którego zależą szansę na przeżycie ofiar. Karetka musi się jednak najpierw przebić na miejsce zdarzenia i tutaj niezwykle pomocny okaże się właściwie wykonany przez innych kierowców tzw. ,,korytarz ratunkowy”.

Zachowanie w przypadku pilnego przejazdu karetki nie jest umiejętnością, którą można tak łatwo się nauczyć na kursie. Przede wszystkim kursanci mogą nie mieć okazji, aby przećwiczyć zachowania w takiej sytuacji.

 

W internecie kilka dni temu pojawiło się nagranie wykonane z karetki pogotowia, która jechała z Bydgoszczy do Stryszka drogą krajową nr 25.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu