Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZamieszanie ze świadectwami w bydgoskich gimnazjach

Zamieszanie ze świadectwami w bydgoskich gimnazjach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 czerwiec 2017 10:34

Świadectwa w bydgoskich szkołach zostały rozdane w ubiegłym tygodniu. Okazuje się jednak, iż część absolwentów gimnazjów otrzymała nieważne dokumenty. Przyczyną tego jest mały szczegół.

Wygląd świadectw musi być zgodny z rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym roku wprowadzona została Polska Rama Kwalifikacji, stąd też uczniowie kończący gimnazjum powinni mieć w lewym dolnym roku świadectwa oznaczenie ,,PRK II” - jako potencjalni przyszli uczniowie liceów, techników i szkół branżowych (dawne zawodówki). W kilku bydgoskich szkołach tego oznaczenia zabrakło, stąd też wydane uczniom świadectwa nie mogą być uznawane za w pełni ważne.

 

Okazuje się przy tym, iż dla części dyrektorów szkół nie do końca jasne były zapisy rozporządzenia, które w przypadku wadliwych świadectw zostały źle zinterpretowane.

 

Ratusz któremu podlegają gimnazja zobowiązał dyrektorów szkół do wymiany wadliwych świadectw.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.