Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZamieszanie ze świadectwami w bydgoskich gimnazjach

Zamieszanie ze świadectwami w bydgoskich gimnazjach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 czerwiec 2017 10:34

Świadectwa w bydgoskich szkołach zostały rozdane w ubiegłym tygodniu. Okazuje się jednak, iż część absolwentów gimnazjów otrzymała nieważne dokumenty. Przyczyną tego jest mały szczegół.

Wygląd świadectw musi być zgodny z rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym roku wprowadzona została Polska Rama Kwalifikacji, stąd też uczniowie kończący gimnazjum powinni mieć w lewym dolnym roku świadectwa oznaczenie ,,PRK II” - jako potencjalni przyszli uczniowie liceów, techników i szkół branżowych (dawne zawodówki). W kilku bydgoskich szkołach tego oznaczenia zabrakło, stąd też wydane uczniom świadectwa nie mogą być uznawane za w pełni ważne.

 

Okazuje się przy tym, iż dla części dyrektorów szkół nie do końca jasne były zapisy rozporządzenia, które w przypadku wadliwych świadectw zostały źle zinterpretowane.

 

Ratusz któremu podlegają gimnazja zobowiązał dyrektorów szkół do wymiany wadliwych świadectw.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas