Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZamieszanie ze świadectwami w bydgoskich gimnazjach

Zamieszanie ze świadectwami w bydgoskich gimnazjach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 czerwiec 2017 10:34

Świadectwa w bydgoskich szkołach zostały rozdane w ubiegłym tygodniu. Okazuje się jednak, iż część absolwentów gimnazjów otrzymała nieważne dokumenty. Przyczyną tego jest mały szczegół.

Wygląd świadectw musi być zgodny z rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym roku wprowadzona została Polska Rama Kwalifikacji, stąd też uczniowie kończący gimnazjum powinni mieć w lewym dolnym roku świadectwa oznaczenie ,,PRK II” - jako potencjalni przyszli uczniowie liceów, techników i szkół branżowych (dawne zawodówki). W kilku bydgoskich szkołach tego oznaczenia zabrakło, stąd też wydane uczniom świadectwa nie mogą być uznawane za w pełni ważne.

 

Okazuje się przy tym, iż dla części dyrektorów szkół nie do końca jasne były zapisy rozporządzenia, które w przypadku wadliwych świadectw zostały źle zinterpretowane.

 

Ratusz któremu podlegają gimnazja zobowiązał dyrektorów szkół do wymiany wadliwych świadectw.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.