Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz słabo w biznesowym rankingu Forbes

Bydgoszcz słabo w biznesowym rankingu Forbes

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 czerwiec 2017 00:38
Bydgoszcz słabo w biznesowym rankingu Forbes Fot: Paweł Zielke

W trakcie VIII Kongresu Regionów we Wrocławiu rozstrzygnięto ranking magazyny ,,Forbes” - Miast Przyjaznych dla Biznesu. Pozycja Bydgoszczy w tym rankingu powodem do dumy być jednak nie może.

Rozwój Bydgoszczy zauważa chyba większość z nas, o czym doskonale świadczy bardzo niski poziom zarejestrowanego bezrobocia. Mająca ambicje metropolitalne Bydgoszcz powinna jednak chcieć być w krajowej czołówce, z rankingu Forbesa wynika, iż do najlepszych wiele nam brakuje.

 

Zestawienie Forbesa zostało opracowane w oparciu o kluczowe kryterium – przyrostu liczby firma na 1 tys. mieszkańców. Obrazować ma ono przyjazność danego ośrodka dla biznesu. W zestawieniu miast powyżej 300 tys. wygrała Warszawa ze wskaźnikiem bliskim 7, przed Poznaniem – wskaźnik 4,31. Bydgoszcz tą kategorię zamykała zajmując 10 miejsce ze wskaźnikiem 0,96. Oznacza to, że w Bydgoszczy na 1 tys. mieszkańców powstało mniej niż 1 firma (ranking oparty jest o bilans, czyli od powstających firm odejmuje się likwidowane).

 

Bardzo dobrze w zestawieniu dla miast od 150-299 tys. mieszkańców wypadł Toruń, który zajął 3-cią lokatę z wyższym od Bydgoszczy wskaźnikiem 1,45.

 


Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo
 • Udany skok ze spadochronem posła Skuteckiego

  Co ciekawego w polityce słychać? Dobiega końca proces kształtowania list, choć nie trzeba się też aż tak śpieszyć, bo ostateczny termin rejestracji kandydatów minie dopiero 3 września. W ostatnim tygodniu poznaliśmy całą listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, potwierdziły się jedynki komitetach Lewicy i PSL-Kukiz.

Wiadomości z regionu

Śledź nas