Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz słabo w biznesowym rankingu Forbes

Bydgoszcz słabo w biznesowym rankingu Forbes

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 czerwiec 2017 00:38
Bydgoszcz słabo w biznesowym rankingu Forbes Fot: Paweł Zielke

W trakcie VIII Kongresu Regionów we Wrocławiu rozstrzygnięto ranking magazyny ,,Forbes” - Miast Przyjaznych dla Biznesu. Pozycja Bydgoszczy w tym rankingu powodem do dumy być jednak nie może.

Rozwój Bydgoszczy zauważa chyba większość z nas, o czym doskonale świadczy bardzo niski poziom zarejestrowanego bezrobocia. Mająca ambicje metropolitalne Bydgoszcz powinna jednak chcieć być w krajowej czołówce, z rankingu Forbesa wynika, iż do najlepszych wiele nam brakuje.

 

Zestawienie Forbesa zostało opracowane w oparciu o kluczowe kryterium – przyrostu liczby firma na 1 tys. mieszkańców. Obrazować ma ono przyjazność danego ośrodka dla biznesu. W zestawieniu miast powyżej 300 tys. wygrała Warszawa ze wskaźnikiem bliskim 7, przed Poznaniem – wskaźnik 4,31. Bydgoszcz tą kategorię zamykała zajmując 10 miejsce ze wskaźnikiem 0,96. Oznacza to, że w Bydgoszczy na 1 tys. mieszkańców powstało mniej niż 1 firma (ranking oparty jest o bilans, czyli od powstających firm odejmuje się likwidowane).

 

Bardzo dobrze w zestawieniu dla miast od 150-299 tys. mieszkańców wypadł Toruń, który zajął 3-cią lokatę z wyższym od Bydgoszczy wskaźnikiem 1,45.

 


Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny remis Zawiszy w przygotowaniach do rundy jesiennej

  W sobotę, w samo południe, rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy V-ligowcami Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Tczew (okręg malborski). Podobnie jak ubiegłotygodniowy sparing ze Spartą Brodnica, mecz ten zakończył się remisem.

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.