Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz słabo w biznesowym rankingu Forbes

Bydgoszcz słabo w biznesowym rankingu Forbes

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 czerwiec 2017 00:38
Bydgoszcz słabo w biznesowym rankingu Forbes Fot: Paweł Zielke

W trakcie VIII Kongresu Regionów we Wrocławiu rozstrzygnięto ranking magazyny ,,Forbes” - Miast Przyjaznych dla Biznesu. Pozycja Bydgoszczy w tym rankingu powodem do dumy być jednak nie może.

Rozwój Bydgoszczy zauważa chyba większość z nas, o czym doskonale świadczy bardzo niski poziom zarejestrowanego bezrobocia. Mająca ambicje metropolitalne Bydgoszcz powinna jednak chcieć być w krajowej czołówce, z rankingu Forbesa wynika, iż do najlepszych wiele nam brakuje.

 

Zestawienie Forbesa zostało opracowane w oparciu o kluczowe kryterium – przyrostu liczby firma na 1 tys. mieszkańców. Obrazować ma ono przyjazność danego ośrodka dla biznesu. W zestawieniu miast powyżej 300 tys. wygrała Warszawa ze wskaźnikiem bliskim 7, przed Poznaniem – wskaźnik 4,31. Bydgoszcz tą kategorię zamykała zajmując 10 miejsce ze wskaźnikiem 0,96. Oznacza to, że w Bydgoszczy na 1 tys. mieszkańców powstało mniej niż 1 firma (ranking oparty jest o bilans, czyli od powstających firm odejmuje się likwidowane).

 

Bardzo dobrze w zestawieniu dla miast od 150-299 tys. mieszkańców wypadł Toruń, który zajął 3-cią lokatę z wyższym od Bydgoszczy wskaźnikiem 1,45.

 


Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.