Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS będzie bronił bydgoskich przedsiębiorców w starciu z zagranicznym koncernem

PiS będzie bronił bydgoskich przedsiębiorców w starciu z zagranicznym koncernem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 marzec 2017 14:32

Głos w sprawie planów wywłaszczenia przedsiębiorców z Brdyujścia zabrali dzisiaj politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy za karygodne uznali działania ratusza oraz wskazali na wątek powiązań syna prezydenta Bruskiego z zagranicznym koncernem, który w tym wypadku stał się oczkiem uwagi.

- Dlaczego rodzima firma jest gorsza od dużego centrum handlowego? - pytał na konferencji prasowej poseł Łukasz Schreiber, któremu towarzyszył Waldemar Piniarski, współwłaściciel firmy Mark-Rol, którą czeka wywłaszczenie.

 

- Budowaliśmy naszą firmę od 2010 roku – podkreślał Piniarski – W tej chwili za nami powstać ma centrum handlowe, wokół którego kręcą się duże pieniądze i chce nas się wywłaszczyć. My na nasz sklep pracowaliśmy wiele lat, zatrudniamy 10 osób – ubolewał.

 

Jak wyjaśniał Waldemar Piniarski, na terenie jego nieruchomości planuje się postawienie parkingu dla planowanego centrum handlowego. Niezadowoleni z ustaleń nowego planu przestrzennego są również inni przedsiębiorcy.

 

- Pragnę wyrazić swoje zaniepokojenie, że stosuje się w tym wypadku tak nadzwyczajne rozwiązanie – ocenia poseł Łukasz Schreiber – Do tego pojawia się się pytanie dotyczące tego, że w radzie nadzorczej tej spółki zasiada bądź zasiadał syn prezydenta. To każe się tym tematem głęboko zaniepokoić.

 

- Rodzinna firm w zderzeniu z zagranicznym koncernem, wspieranym przez urzędników, wydaje się być w tym starciu bez szans. My tego jednak tak nie zostawimy – zapowiada radny Tomasz Rega, który ubolewa również, iż właściciel firmy Mark-Rol o planowanym wywłaszczeniu dowiedział się od developerów.

 

Urząd Miasta Bydgoszczy wskazuje, że plan zagospodarowania przestrzennego, który doprowadzi do wywłaszczeń części działek Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła jednogłośnie, przy udziale radnych PiS-u. Rega przyznał natomiast, że stało się tak, gdyż radnych w błąd mieli wprowadzić urzędnicy prezydenta. Zapewne ten wątek będzie przyczyną dalszych sporów już na forum Rady Miasta.

 

Dzięki Planowi zostanie polepszona komunikacja do wielu firm, w tym: Abramczyk, Frosta, Alcatel-Lucent oraz poprawi się bezpieczeństwo wjazdu od strony ul. Fordońskiej (dziś funkcjonuje tam kilka zjazdów bezpośrednio prowadzących na 4 pasmową drogę krajową - ul. Fordońską); - czytamy w oświadczeniu Urzędu Miasta, które wskazuje, że przebudowę układu komunikacyjnego w dużej mierze sfinansuje prywatny inwestor chcący wybudować centrum handlowe. Ma to pozwolić na wyprowadzenie ruchu tirów z ulicy Wyszogrodzkiej.

 

Szczegółowo do zarzutów prezydent Rafał Bruski chce się odnieść na piątkowej konferencji prasowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas