Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS będzie bronił bydgoskich przedsiębiorców w starciu z zagranicznym koncernem

PiS będzie bronił bydgoskich przedsiębiorców w starciu z zagranicznym koncernem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 marzec 2017 14:32

Głos w sprawie planów wywłaszczenia przedsiębiorców z Brdyujścia zabrali dzisiaj politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy za karygodne uznali działania ratusza oraz wskazali na wątek powiązań syna prezydenta Bruskiego z zagranicznym koncernem, który w tym wypadku stał się oczkiem uwagi.

- Dlaczego rodzima firma jest gorsza od dużego centrum handlowego? - pytał na konferencji prasowej poseł Łukasz Schreiber, któremu towarzyszył Waldemar Piniarski, współwłaściciel firmy Mark-Rol, którą czeka wywłaszczenie.

 

- Budowaliśmy naszą firmę od 2010 roku – podkreślał Piniarski – W tej chwili za nami powstać ma centrum handlowe, wokół którego kręcą się duże pieniądze i chce nas się wywłaszczyć. My na nasz sklep pracowaliśmy wiele lat, zatrudniamy 10 osób – ubolewał.

 

Jak wyjaśniał Waldemar Piniarski, na terenie jego nieruchomości planuje się postawienie parkingu dla planowanego centrum handlowego. Niezadowoleni z ustaleń nowego planu przestrzennego są również inni przedsiębiorcy.

 

- Pragnę wyrazić swoje zaniepokojenie, że stosuje się w tym wypadku tak nadzwyczajne rozwiązanie – ocenia poseł Łukasz Schreiber – Do tego pojawia się się pytanie dotyczące tego, że w radzie nadzorczej tej spółki zasiada bądź zasiadał syn prezydenta. To każe się tym tematem głęboko zaniepokoić.

 

- Rodzinna firm w zderzeniu z zagranicznym koncernem, wspieranym przez urzędników, wydaje się być w tym starciu bez szans. My tego jednak tak nie zostawimy – zapowiada radny Tomasz Rega, który ubolewa również, iż właściciel firmy Mark-Rol o planowanym wywłaszczeniu dowiedział się od developerów.

 

Urząd Miasta Bydgoszczy wskazuje, że plan zagospodarowania przestrzennego, który doprowadzi do wywłaszczeń części działek Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła jednogłośnie, przy udziale radnych PiS-u. Rega przyznał natomiast, że stało się tak, gdyż radnych w błąd mieli wprowadzić urzędnicy prezydenta. Zapewne ten wątek będzie przyczyną dalszych sporów już na forum Rady Miasta.

 

Dzięki Planowi zostanie polepszona komunikacja do wielu firm, w tym: Abramczyk, Frosta, Alcatel-Lucent oraz poprawi się bezpieczeństwo wjazdu od strony ul. Fordońskiej (dziś funkcjonuje tam kilka zjazdów bezpośrednio prowadzących na 4 pasmową drogę krajową - ul. Fordońską); - czytamy w oświadczeniu Urzędu Miasta, które wskazuje, że przebudowę układu komunikacyjnego w dużej mierze sfinansuje prywatny inwestor chcący wybudować centrum handlowe. Ma to pozwolić na wyprowadzenie ruchu tirów z ulicy Wyszogrodzkiej.

 

Szczegółowo do zarzutów prezydent Rafał Bruski chce się odnieść na piątkowej konferencji prasowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny remis Zawiszy w przygotowaniach do rundy jesiennej

  W sobotę, w samo południe, rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy V-ligowcami Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Tczew (okręg malborski). Podobnie jak ubiegłotygodniowy sparing ze Spartą Brodnica, mecz ten zakończył się remisem.

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.