Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOdcinają się od PiS i LPR, chcą zmian w Polsce

Odcinają się od PiS i LPR, chcą zmian w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 luty 2013 11:15

W ostatnim czasie coraz więcej uwagi poświęca się ruchowi narodowemu. W Bydgoszczy od kilku miesięcy funkcjonuje koło Młodzieży Wszechpolskiej. Młodzi uczestniczyli aktywnie w ostatnich uroczystościach powrotu Bydgoszczy do macierzy, a przed świętami agitowali wśród kupujących prezenty, aby wspierali polską gospodarkę kupując polskie produkty.

O funkcjonowaniu bydgoskich struktur MW rozmawiamy z liderem Wojciechem Koźmińskim.

 

W ostatnim czasie coraz głośniej się mówi o Ruchu Narodowym. Coraz więcej się o was mówi na arenie ogólnopolskiej, a jak to wygląda w Bydgoszczy?

MW to nie tylko Marsz Niepodległości. Młodzież Wszechpolska to organizacja o 90 letniej już tradycji, działająca nie "od święta" ale na co dzień. Pragniemy wpoić młodym ludziom idee narodową .Co do Bydgoszczy - działamy od września ubiegłego roku, rozwijamy się prężnie. Mamy około 25 aktywnych członków i kilku sympatyków.

 

Prowadzimy działalność na różnych płaszczyznach : od oświadczeń i listów otwartych do władz regionu, przez organizowanie wykładów, akcji ulotkowych i plakatowych, a kończąc na manifestacjach i pikietach. Nie zapominamy o bohaterach z przeszłości, ale zarazem patrzymy w przyszłość i angażujemy się w życie polityczne zarówno regionu jak i kraju. Przez współpracę z innymi organizacjami (ONR, UPR i autonomicznymi nacjonalistami) chcemy, aby Ruch Narodowy stał się motorem napędowym zmian w społeczeństwie i jego mentalności.

 

Wielu polityków MW ocenia negatywnie, z powodu nienajlepszego wrażenia jakie zrobił w przeszłości Roman Giertych.

Nie sposób odciąć się od czasów LPR-u, ale też nie poczuwamy się do odpowiedzialności czy wstydu za naszych poprzedników. W kole Bydgoskim działają osoby niepamiętające nawet owych błędów z przeszłości.

 

Środowiska związane z PiS uważają, że za ruchem narodowym stoją rosyjskie służby. Ile w tym prawdy?

Insynuacji dot."Rosyjskich agentur w RN czy Putinowskich wpływów" nie warto komentować. Być może środowiska nie mające nic do zaproponowania młodym boją się, że zabierzemy im zwolenników.


Jakie macie plany na najbliższy czas?

W niedalekiej przyszłości być może uda nam się dotrzeć do większej grupy Bydgoszczan, ale szczegółów nie zdradzę. Ponadto zamierzamy kontynuować aktywną działalność i małymi krokami budować Wielką Polskę, pamiętając przy tym o "małej Ojczyźnie".Bydgoskie Koło Młodzieży Wszechpolskiej 27 grudnia (94 rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego) objechało powiat nakielski, w celu zapalenia zniczy na mogiłach powstańców.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas