Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOdcinają się od PiS i LPR, chcą zmian w Polsce

Odcinają się od PiS i LPR, chcą zmian w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 luty 2013 11:15

W ostatnim czasie coraz więcej uwagi poświęca się ruchowi narodowemu. W Bydgoszczy od kilku miesięcy funkcjonuje koło Młodzieży Wszechpolskiej. Młodzi uczestniczyli aktywnie w ostatnich uroczystościach powrotu Bydgoszczy do macierzy, a przed świętami agitowali wśród kupujących prezenty, aby wspierali polską gospodarkę kupując polskie produkty.

O funkcjonowaniu bydgoskich struktur MW rozmawiamy z liderem Wojciechem Koźmińskim.

 

W ostatnim czasie coraz głośniej się mówi o Ruchu Narodowym. Coraz więcej się o was mówi na arenie ogólnopolskiej, a jak to wygląda w Bydgoszczy?

MW to nie tylko Marsz Niepodległości. Młodzież Wszechpolska to organizacja o 90 letniej już tradycji, działająca nie "od święta" ale na co dzień. Pragniemy wpoić młodym ludziom idee narodową .Co do Bydgoszczy - działamy od września ubiegłego roku, rozwijamy się prężnie. Mamy około 25 aktywnych członków i kilku sympatyków.

 

Prowadzimy działalność na różnych płaszczyznach : od oświadczeń i listów otwartych do władz regionu, przez organizowanie wykładów, akcji ulotkowych i plakatowych, a kończąc na manifestacjach i pikietach. Nie zapominamy o bohaterach z przeszłości, ale zarazem patrzymy w przyszłość i angażujemy się w życie polityczne zarówno regionu jak i kraju. Przez współpracę z innymi organizacjami (ONR, UPR i autonomicznymi nacjonalistami) chcemy, aby Ruch Narodowy stał się motorem napędowym zmian w społeczeństwie i jego mentalności.

 

Wielu polityków MW ocenia negatywnie, z powodu nienajlepszego wrażenia jakie zrobił w przeszłości Roman Giertych.

Nie sposób odciąć się od czasów LPR-u, ale też nie poczuwamy się do odpowiedzialności czy wstydu za naszych poprzedników. W kole Bydgoskim działają osoby niepamiętające nawet owych błędów z przeszłości.

 

Środowiska związane z PiS uważają, że za ruchem narodowym stoją rosyjskie służby. Ile w tym prawdy?

Insynuacji dot."Rosyjskich agentur w RN czy Putinowskich wpływów" nie warto komentować. Być może środowiska nie mające nic do zaproponowania młodym boją się, że zabierzemy im zwolenników.


Jakie macie plany na najbliższy czas?

W niedalekiej przyszłości być może uda nam się dotrzeć do większej grupy Bydgoszczan, ale szczegółów nie zdradzę. Ponadto zamierzamy kontynuować aktywną działalność i małymi krokami budować Wielką Polskę, pamiętając przy tym o "małej Ojczyźnie".Bydgoskie Koło Młodzieży Wszechpolskiej 27 grudnia (94 rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego) objechało powiat nakielski, w celu zapalenia zniczy na mogiłach powstańców.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu