Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy przeciwny reformie oświaty

Prezydent Bydgoszczy przeciwny reformie oświaty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 styczeń 2017 15:39

W ubiegłym tygodniu Prezydent RP Andrzej Duda podpisał reformę systemu oświaty, której głównej elementem będzie likwidacja gimnazjów. Najbliższe tygodnie będą okresem, gdy samorządy będą musiały podjąć stosowne decyzję, w celu dostosowania prowadzonych przez siebie szkół do nowego systemu. Urząd Miasta Bydgoszczy chce wdrożyć reformę w sposób najbardziej korzystny dla uczniów i nauczycieli, choć władze miasta samą likwidację gimnazjów krytykują.

 

Bydgoski ratusz wskazuje, że forma z jednej strony niesie dla samorządów niepotrzebne kosztów, wprowadzi chaos organizacyjny, zaś w okresie przejściowym pojawi się również zjawisko przepełnienia w szkołach.

 

W Bydgoszczy funkcjonuje obecnie 47 gimnazjów, z tego 11 jest samodzielnymi jednostkami, pozostałe wchodzą w skład zespołów szkół. Zlikwidowane gimnazja zostaną albo przekształcone w szkoły podstawowe lub ponadpodstawowe, włączone w skład innych szkół lub po prostu zlikwidowane.

 

Prezydent Rafał Bruski propozycję reformy oświaty na terenie Bydgoszczy, czyli propozycję funkcjonowania nowego systemu szkół, planuje przedstawić w przyszły piątek. Wcześniej planowane są spotkania z dyrektorami szkół. Ratusz szacuje, że reforma dotnie ok. 37 tys. uczniów i ponad 4,5 tys. nauczycieli.

 

Ponadto planuje się utworzenie Bydgoskiego Banku Nauczycieli, który miałby pomóc znaleźć pracę zwolnionym pedagogom bądź ułatwić poszukiwania dodatkowych godzin, jeżeli pojawi się problem z pracą na cały etat.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.