Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Otwarte w 2015 roku w Myślęcinku Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze kojarzy się głównie z tym, iż przez większa część czasu w nim się nic nie dzieje. Przekłada się to na stratę finansową. Rok 2018 ma szansę być pierwszym, w którym BCTW zakończy z zyskiem operacyjnym.

W ostatnich dniach do dyspozycji podróżnych latających z Portu Lotniczego Bydgoszczy udostępniona została przestrzeń, będąca przedmiotem rozbudowy terminalu lotniskowego. Ma być teraz wygodnie, zaś odprawa bagażu i kontrola bezpieczeństwa ma być szybsza.

Już po raz trzeci w tym roku Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO z siedzibą w Bydgoszczy, przeprowadza szkolenie w Resolute Support dedykowane w misji w Afganistanie. Do Bydgoszczy zjechało się około 500 osób.

W ubiegłym roku na komisariacie policji w Fordonie mogło dojść do pobicia zatrzymanych przez policjantów mężczyzn. Zatrzymani zarzucali policjantom bezpodstawną agresję – m.in. bicie po twarzy oraz zanęcanie się nad nimi, ostatecznie składając na nich skargę. Prokuratura w czerwcu skierowała do Sądu Rejonowego wniosek o ukaranie trójki policjantów. Bydgoski sąd nie chce jednak tej sprawy badać.

PPS uczci podporządkowanie Polski Moskwie

Napisane przez piątek, 20 lipiec 2018 14:05

22 lipca 1944 Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego ogłosił odezwę tzw. Manifest Lipcowy, zatwierdzony wcześniej przez Józefa Stalina. Ustanawiał on na terenie Polski władzę robotniczą podporządkowaną w Moskwie, jednocześnie nie uznawał polskiego rządu na uchodźstwie, który urzędował w Londynie i zapewniał ciągłość władzy państwowej.

Wkrótce ruszają na Jasną Górę

Napisane przez piątek, 20 lipiec 2018 07:32

Jutro, a dla niektórych pątników już dzisiaj, rozpocznie się XIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki to - ,,Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Spodziewać można się kilkuset pielgrzymów z naszej diecezji.

Zabiegają o kolejny przystanek wiedeński

Napisane przez piątek, 20 lipiec 2018 00:14

Pod koniec maja doszło przy ulicy Gdańskiej do mrożącego żyły zdarzenia. Pędzący samochód potrącił wysiadającą z tramwaju pasażerkę, kobieta trafiła do szpitala, mogło się zakończyć to bardziej tragicznie. W czwartek w ratuszu złożono ponad 0,5 tys. podpisów pod petycją, w sprawie budowy przystanku wiedeńskiego nieopodal skrzyżowania ulic Gdańska – Chodkiewicza.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brąz Kobielskiego i Baumgart w Lublinie

  Od piątku w Lublinie trwają 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – w sobotnim konkursie skoku w wzwyż brązowy medal zdobył młody zawodnik MKS Inowrocław Norbert Kobielski. Najniższy stopień podium wywalczyła również Iga Baumgart z BKS Bydgoszcz.

 • Trwają lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Na razie tylko jeden medal dla naszego regionu

  W piątek w Lublinie rozpoczęły się 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Za nami pierwszy dzień zmagań i tylko jeden medal dla reprezentanta naszego regionu – Remigiusza Olszewskiego w biegu na 100 metrów. Dzisiaj trzymajmy natomiast kciuki za Norberta Kobielskiego.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Prezydent RP zawnioskował o referendum konstytucyjne

  Oficjalny wniosek do Senatu RP o przeprowadzenie w dniach 10-11 listopada referendum konstytucyjnego złożył w piątek prezydent Andrzej Duda. Polacy mieliby w nim odpowiedzieć na 10 pytań. Wcześniej potrzebna będzie zgoda Senatu.

 • Pod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi”

  - Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki, bez silnego polskiego rolnictwa – mówił w środę na spotkaniu w Głogowie, w podtoruńskiej gminie Obrowo, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił w województwie kujawsko-pomorskim, którego gospodarka w dużej mierze oparta jest o rolnictwo, o potrzebie nadrobienia wieloletnich zapóźnień rozwojowych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.